Tadeusz Biały
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 10.11.2020
Nowiny
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 10.11.2020
Nowiny
„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem”
Ewangelia wg św. Jana
Z żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość,
że do Domu Ojca odszedł
ś+ p
ks. prałat
Tadeusz Biały
wieloletni duszpasterz młodzieży Archidiecezji Przemyskiej,
niestrudzony organizator licznych spotkań i pielgrzymek,
zastępca dyrektora Wydziału Nauki
Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.
W pamięci wielu ludzi, zwłaszcza młodych, pozostanie przede wszystkim
jako pełen charyzmy kapłan, który Ewangelię głosił z szerokim uśmiechem na ustach,
wielką żarliwością i radością.
Swą wiarą i entuzjazmem zarażał innych,
zaszczepiając Bożą iskrę w sercach wielu ludzi,
pomagając im odnajdywać życiowe powołanie i ścieżki prowadzące do Boga.
Żegnam kapłana, którego misja przez lata pomogła wielu ludziom
odnaleźć Chrystusa oraz miejsce we wspólnocie Kościoła
i który w pamięci wielu na zawsze pozostanie.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie.
Marszałek Województwa Podkarpackiego
Władysław Ortyl
wraz
z Zarządem Województwa Podkarpackiego
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia