Adam Marcinkowski

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 29.12.2020
Express Bydgoski

PODZIĘKOWANIE

Wszystkim, którzy dzielili z nami smutek i żal,
okazali wiele serca i życzliwości,
uczestniczyli we mszy św. i ceremonii pogrzebowej, odprowadzając na miejsce wiecznego spoczynku
mojego Męża

ś+p

płk. prof. dr. hab. dr. honoris causa
Adama Marcinkowskiego

Szczególne podziękowania kieruję do:

J.M. Rektora,
całej Społeczności akademickiej,
Wysokiemu Senatowi UKW w Bydgoszczy,
Założycielowi Panu Rektorowi,
Senatowi i Społeczności akademickiej
Bydgoskiej Szkoły Wyższej,
Panu Rektorowi
z Państwowej Uczelni im. Stanisława Staszica w Pile,
Prezydentowi Miasta Bydgoszczy
oraz
Pani Przewodniczącej
Rady Miasta Bydgoszczy,
Posłom na Sejm RP,
Kapłanom
z kościoła garnizonowego w Bydgoszczy,
Personelowi
Zakładu Usług Pogrzebowych „Dylewscy”

serdecznie dziękuje
pogrążona w smutku
Żona z Rodziną

Plaża

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że zmarł

Prof. dr hab.
Adam Marcinkowski
pierwszy Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Z wielkim oddaniem i skutecznie starał się
o powstanie naszego Uniwersytetu i pracował na rzecz jego rozwoju.
Pan Profesor był nie tylko zaangażowanym naukowcem,
ale również szlachetnym, otwartym, życzliwym i dobrym Człowiekiem.
To wielka strata i żal.

Rodzinie Pana Profesora
składamy
szczere wyrazy współczucia.

Poseł na Sejm RP Jan Szopiński,
byli Posłowie i Senatorowie RP
Anna Bańkowska, Barbara Hyla-Makowska, Dorota Kempka,
Zygmunt Cybulski, Witold Deręgowski, Grzegorz Gruszka, Janusz Zemke

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

śp.
Jego Magnificencji
prof. dra hab.
Adama Marcinkowskiego

pierwszego rektora
Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,
rektora Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego
od 2002 roku,
cenionego naukowca, humanisty.
Dzięki Jego wysiłkom organizacyjnym
utworzono w Bydgoszczy pierwszy uniwersytet.

Rodzinie, Bliskim
i społeczności akademickiej
Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
wyrazy współczucia
składają

Elżbieta Piniewska
Przewodnicząca Sejmiku
Województwa
Kujawsko-Pomorskiego
Piotr Całbecki
Marszałek
Województwa
Kujawsko-Pomorskiego

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

prof. dr. hab.
Adama Marcinkowskiego

Profesora Bydgoskiej Szkoły Wyższej
Z poczuciem wielkiej straty żegnamy naszego kolegę i współpracownika,
wybitnego uczonego, aktywnie wspierającego rozwój naszej Uczelni.

Rodzinie Profesora
składamy wyrazy głębokiego współczucia

Założyciel, Rektor,
Senat i społeczność akademicka Bydgoskiej Szkoły Wyższej

„Odszedłeś cicho i bez pożegnania, jak ktoś, kto nie chce swym odejściem smucić,
jak ktoś, kto wierzy w chwili rozstania, że ma niebawem z dobrą wieścią wrócić”.
Z sercem pełnym bólu i żalu zawiadamiamy, że dnia 6 grudnia 2020 r.
odszedł mój kochany Mąż, nasz najdroższy Ojciec, Teść i Dziadek

ś+p

ś+p

płk prof. dr hab.
Adam Marcinkowski

lat 77
Pogrzeb wraz z mszą św. żałobną odbędzie się dnia 10 grudnia 2020 r. o godz. 12.00
na cmentarzu Nowofarnym przy ul. Artyleryjskiej.
W smutku pogrążona

Rodzina

Z głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 6.12.2020 r.
odszedł od nas

Jego Magnificencja Profesor
Adam Marcinkowski

zasłużony nauczyciel akademicki naszego Wydziału.
Wspaniały naukowiec, Mistrz dla wielu pokoleń studentów i współpracowników,
Człowiek wielkiego serca i dobrego słowa dla każdego.

Najbliższym
składamy wyrazy szczerego współczucia

Władze i społeczność Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Rodzinie
Profesora
Adama Marcinkowskiego

wyrazy głębokiego i szczerego współczucia
z powodu śmierci uznanego Człowieka,
zaangażowanego w sprawy akademickie, szanowanego Rektora
Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
składają
Członkowie Zarządu oraz Pracownicy
P.W. „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o.

Z głębokim smutkiem żegnamy
prof.
Adama Marcinkowskiego

byłego rektora Akademii Bydgoskiej
i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
w latach 2002-2006
zachowując w pamięci dorobek zasług dla nauki
oraz zaangażowanie w utworzenie
pierwszego uniwersytetu w naszym mieście.

Łącząc się w żałobie
z Rodziną, Bliskimi
i Przyjaciółmi Zmarłego

składamy
wyrazy współczucia.

Przewodnicząca Prezydent
Rady Miasta BydgoszczyBydgoszczy
Monika MatowskaRafał Bruski

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Pamiętam i dobrze wspominam

M.K


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Żegnaj Adamie - Wspaniały Człowieku, Profesorze i Pułkowniku. RIP. Rodzinie otuchy, płk w st. spocz. Marian T.

Marian


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Żegnaj Magnificencjo! Spoczywają w pokoju wiecznym.Amen.

Edmund Wilczak


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Życie przemija, jednak pamięć o osobie pozostaje w sercach na Zawsze. Wyrazy żalu i współczucia dla bliskich. (*) Anna Puchalska

A.P.


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
R.I.P.

Edmund Wilczak


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
R.I.P.

Edmund Wilczak


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
R.I.P. Amen

Edmund Wilczak


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wyrazy szczerego wspolczucia dla całej Rodziny

Ewa Lewandowska


5 l

Bardzo miły i serdeczny sąsiad z ul. Kukułczej. Żal , że tacy ludzie tak szybko odchodzą.

M i P Przybylińscy


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Zawsze w mej pamięci

J.K.


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Drogi Profesorze- bolesna i bardzo smutna chwila...W pamięci pozostaniesz jako przykład prawdziwego autorytetu, serdecznego i prawdziwie DOBREGO człowieka. Dziękuję Szanowny Panie Profesorze za to, ze wpisałeś się również w moje życie. To był zaszczyt i honor móc pracować pod Twoim REKTORKIM przywództwem. Z Tobą było bezpiecznie, bo wiedzieliśmy, że w każdym studencie i każdym współpracowniku widziałeś człowieka. Osierociłeś nas wszystkich. Wraz z Tobą odchodzi dobra historia. Bardzo proszę Rodzinę o przyjęcie wyrazów szczerego współczucia i pocieszenia .

Małgorzata Karwowska


5 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia