Sylwester Chęciński
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.12.2021
Gazeta Wrocławska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.12.2021
Gazeta Wrocławska
Z żalem i poczuciem wielkiej straty
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Sylwestra Chęcińskiego
Honorowego Obywatela Dolnego Śląska
Współtwórcy środowiska filmowego Dolnego Śląska,
Wybitnego scenarzysty i reżysera filmowego,
który swój wielki talent i miłość do Polski
przekazywał widzom w tworzonych przez siebie dziełach,
Twórcy trylogii „Sami Swoi” budującej tożsamość mieszkańców naszego Regionu,
którzy po wojnie przyjechali tu z różnych części dawnej Polski
Za swoją wieloletnią pracę otrzymał „Platynowe Lwy”
za całokształt twórczości na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!
Rodzinie i Bliskim
składamy wyrazy współczucia
Andrzej Jaroch
Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Radni Województwa Dolnośląskiego
Z wielkim smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Sylwestra Chęcińskiego
wspaniałego człowieka, wybitnego reżysera,
przez wiele lat związanego
z Wytwórnią Filmów Fabularnych we Wrocławiu,
Mistrza i Nauczyciela
dla wielu pokoleń adeptów sztuki filmowej.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci i sercach.
Wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie i Bliskim
składają
Dyrektor oraz pracownicy
Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA
(była Wytwórnia Filmów Fabularnych we Wrocławiu)
Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Sylwestra Chęcińskiego
wspaniałego człowieka i znakomitego reżysera,
wybitnego mieszkańca Dolnego Śląska.
Składamy wyrazy głębokiego współczucia
Rodzinie i Bliskim
Jarosław Obremski
Wojewoda Dolnośląski
Jarosław Kresa
Wicewojewoda Dolnośląski
Bogusław Szpytma
Wicewojewoda Dolnośląski
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia