prof. dr hab. n. med. Leszek Szewczyk
This was published in the following publications on 22.01.2021:
Kurier Lubelski
This was published in the following publications on 22.01.2021:
Kurier Lubelski
Uniwersytet Medyczny w Lublinie z głębokim smutkiem i żalem zawiadamia,
że w dniu 18 stycznia 2021 roku zmarł
prof. dr hab. n. med.
Leszek Szewczyk
emerytowany profesor zwyczajny, Prorektor ds. Nauki,
wieloletni kierownik Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej
oraz III Katedry Pediatrii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, wybitny specjalista w zakresie pediatrii,
endokrynologii i diabetologii, konsultant wojewódzki w dziedzinie pediatrii,
przewodniczący Komitetu Rozwoju Człowieka Polskiej Akademii Nauk oraz Komisji Endokrynologii i Diabetologii, aktywny członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, a także Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
W uznaniu zasług uhonorowany, m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”
oraz wieloma innymi odznaczeniami, medalami i wyróżnieniami za pracę zawodową i społeczną.
W osobie Zmarłego żegnamy człowieka o rozległej wiedzy i pasji naukowej,
doskonałego organizatora procesu naukowo-dydaktycznego, wychowawcę wielu pokoleń kadr medycznych,
autora i współautora licznych prac badawczych,
współtwórcę wielu nieprzemijających osiągnięć i sukcesów Uczelni.
Cześć Jego Pamięci !
Wyrazy głębokiego żalu i współczucia
Rodzinie i Przyjaciołom Zmarłego
składają
Rektor, Senat oraz Społeczność
Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
End of content
No more pages to load