Z ogromnym
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.01.2021
Nowosci
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 15.01.2021
Nowosci
Z ogromnym żalem żegnamy
Barbarę Köhler
wybitną niemiecką poetkę,
laureatkę Nagrody
Miast Partnerskich Getyngi i Torunia
im. Samuela Bogumiła Lindego.
Zaszczyciła swoją sympatią Toruń i Getyngę,
wspierając polsko-niemieckie pojednanie.
Nagrodę im. Lindego otrzymała
wraz z Włodzimierzem Kowalewskim w 2003 r.
Nasze miasta złożyły Jej wówczas hołd
jako mistrzyni słowa
i jednej z najwybitniejszych
współczesnych pisarek niemieckich.
Niech spoczywa w pokoju!
Nadburmistrz Getyngi
Rolf-Georg Koehler
Kapituła Nagrody
im. S.B. Lindego
Prezydent Miasta Torunia
Michał Zaleski
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia