Krzysztof Penderecki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.03.2020
Dziennik Zachodni
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 31.03.2020
Dziennik Zachodni
Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy
ś+ p
Profesora
Krzysztofa Pendereckiego
jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów,
niekwestionowanego mistrza batuty,
ambasadora polskiej kultury na całym świecie,
prawego i dobrego człowieka,
wielkiego przyjaciela Bielska-Białej,
kilkukrotnego gościa Festiwalu Kompozytorów Polskich
imienia Profesora Henryka Góreckiego.
Żonie orazBliskim Zmarłego
składamy
najszczersze wyrazy współczucia.
Przewodniczący
Rady Miejskiej Bielska-Białej
Janusz Okrzesik
Prezydent Bielska-Białej
Jarosław Klimaszewski
Z ogromnym bólem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Profesora
Krzysztofa Pendereckiego
Dla świata był Geniuszem,
dla artystów Mistrzem,
dla nas również Przyjacielem.
Pani
Elżbiecie Pendereckiej
wraz
zRodziną
składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Muzycy i dyrekcja
Narodowej Orkiestry Symfonicznej
Polskiego Radia w Katowicach
Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość
o śmierci
Mistrza
Krzysztofa Pendereckiego
Wraz z Jego odejściem nie tylko świat muzyczny,
ale i cała globalna kultura poniosły niepowetowaną stratę. Ta strata dotknęła również naszą, katowicką społeczność, dla której Mistrz był od lat przyjacielem i służył wsparciem.
Na zawsze zachowamy w sercu wdzięczność
za objęcie swą pieczą Rady Programowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach
oraz za osobisty wkład w urzeczywistnienie wizji
nowej sali koncertowej NOSPR, która dziś stanowi wspaniałą wizytówkę naszego miasta.
Żonie Elżbiecie,
Rodzinie, Najbliższym
oraz
Przyjaciołom Zmarłego
składamy
wyrazy najgłębszego współczucia
Maciej Biskupski Marcin Krupa
Przewodniczący Rady Miasta Prezydent Miasta
KatowiceKatowice
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia