Wiesława Tracz

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 30.03.2020
Dziennik Polski

Non omnis moriar
Horacy
Z głębokim żalem i wielkim bólem informujemy, że w dniu 27 marca 2020 roku
po krótkiej i ciężkiej chorobie odeszła nasza Ukochana
Prof. dr hab. n. med. Wiesława Tracz
Wybitny Lekarz i Naukowiec, dla której dobro Pacjenta było wartością najwyższą.
Nauczyciel i Wychowawca wielu pokoleń lekarzy, Wielka Humanistka.
Twórca i w latach 1979-2009 Kierownik Kliniki Chorób Serca i Naczyń Instytutu Kardiologii
Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.
Dyrektor Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w latach 2001-2008.
Twórca i w latach 1992-2013 Prezes Zarządu Fundacji „Dla Serca w Krakowie”.
Członek wielu krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych:
Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Polskiego Towarzystwa Angiologicznego,
Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Europejskiego Towarzystwa Echokardiograficznego.

Za swoją pracę i naukowe osiągnięcia Profesor Wiesława Tracz otrzymała między innymi:
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi, Medal 600-lecia Odnowienia Akademii Krakowskiej (2004),
Medal Ministra Zdrowia (2007), Nagrody: Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej (1977, 1979),
Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Ministra Edukacji Narodowej, siedmiokrotnie Nagrody Rektorskie.
W 2008 roku została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
przyznawanym najwybitniejszym osobistościom ze świata medycyny z kraju i zagranicy
– tytułem Członka Honorowego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Odszedł Człowiek Dobry, Piękny i Niezwykły.
Cześć Jej Pamięci

Wdzięczni wychowankowie
Prof. dr hab. n. med. Piotr Podolec
Prof. dr hab. n. med. Maria Olszowska
Prof. dr hab. n. med. Magdalena Kostkiewicz
Prof. dr hab. n. med. Piotr Odrowąż-Pieniążek
Prof. dr hab. n. med. Tadeusz Przewłocki
z Zespołem
Kliniki Chorób Serca i Naczyń Instytutu Kardiologii UJ CM
w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II

Plaża

009641611
Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 27 marca 2020 r. zmarła
prof. dr hab.

Wiesława Tracz

Emerytowany nauczyciel akademicki
Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. M. Kopernika,
a następnie Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.
W latach 1979 - 2009 Kierownik Kliniki Chorób Serca i Naczyń Instytutu Kardiologii.
Od 1979 roku Zastępca Dyrektora, a następnie Dyrektor Instytutu Kardiologii.
W latach 1983 - 1990 Pełnomocnik Rektora ds. Kształcenia Podyplomowego
Akademii Medycznej w Krakowie.
Wiceprzewodnicząca Krakowskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.
W osobie Zmarłej społeczność akademicka utraciła znakomitego uczonego, wspaniałego nauczyciela wielu pokoleń lekarzy i studentów.
Rodzinie Zmarłej
wyrazy głębokiego współczucia składają
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum
oraz społeczność akademicka

Z głębokim żalem Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum
przyjął wiadomość o śmierci

prof. dr hab. Wiesławy Tracz

emerytowanego nauczyciela akademickiego Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. M. Kopernika,
następnie Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.

Od 1979 r. Kierownika Kliniki Chorób Serca i Naczyń i Zastępcy Dyrektora Instytutu Kardiologii,
a od 2011 r. Dyrektora Instytutu Kardiologii UJ CM.

W osobie Zmarłej Wydział Lekarski UJ CM utracił wybitnego nauczyciela akademickiego
oraz cenionego wychowawcę wielu pokoleń lekarzy i studentów.

Rodzinie Zmarłej
składamy wyrazy głębokiego współczucia

Dziekan,
Rada Wydziału Lekarskiego
oraz Społeczność Akademicka
Wydziału Lekarskiego UJ CM

Z głębokim żalem żegnamy
Panią Profesor
Wiesławę Tracz

Prezes i Pracownicy SCDZ Medicina2000Cześć Jej Pamięci

Z wielkim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. dr hab. med.
Wiesławy Tracz

długoletniego Kierownika
Kliniki Chorób Serca i Naczyń
oraz Dyrektora Instytutu Kardiologii w Krakowie.

Żegnamy osobę wybitną i serdeczną.

Pogrążeni w smutku
pracownicy
Kliniki Elektrokardiologii w Szpitalu im. Jana Pawła II
w Krakowie

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Moja Kochana Pani Profesor .Z ogromnym smutkiem żegnam się . Dziękuję za miłość i troskę w ratowaniu mojego życia i dziecka Marcinka .

Krystyna Urban


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Pamięta Pani zawsze pisałam wdzięczna i pamiętająca pacjentka. Teraz też żegnam Panią pogrążona w głębokim smutku- wdzięczna pacjentka z Wrocławia Beata Wawrzyniak

beata wawrzyniak


6 l

Zawsze będę pamiętać

beata wawrzyniak


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Żegnaj Wiesiu,,,pogrążeniu w smutku

Małgosia i Włodek,,,Londyn


6 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Żegnaj Wiesiu,,,jest nam niezwykle przykro.

Małgorzata,​Wlodzimierz Brzozowscy


6 l

Wspaniałej Pani Profesor zawdzięczam bardzo wiele , kierując mnie na operację, okazując mi przy tym wielką, bezinteresowną życzliwość, opiekę przed i po operacji, przyczyniła się do odzyskania przeze mnie zdrowia.Zawsze pozostanie w mej pamięci i modlitwie.

Danuta Wasylkiewicz-​Krawczuk


6 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia