Maria Rybak
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 17.01.2020
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 17.01.2020
Dziennik Polski
ś+p
Maria Rybak
z domu Nizińska
Kochana Mama, Babcia i Prababcia
Prof. dr hab. medycyny
Długoletni Pracownik Instytutu Pediatrii w Prokocimiu, Kierownik Oddziału I Kliniki Endokrynologii,
przeżywszy lat 95, opatrzona św. sakramentami,
zmarła dnia 13 stycznia 2020 roku.
Msza św. żałobna odprawiona zostanie w środę,
dnia 22 stycznia 2020 roku o godzinie 13.00
w kaplicy na cmentarzu Batowickim przy ul. Reduta.
Pogrążona w smutku i żalu
RodzinaZamiast kwiatów prosimy o dobrowolne datki
dla Fundacji „O Zdrowie Dziecka”
Z żalem i smutkiem żegnamy
Panią
ś+p
Prof. dr hab. n. med.
Marię Rybakową
Honorowego Członka
Polskiego Towarzystwa Endokrynologii
i Diabetologii Dziecięcej,
Odznaczoną Medalem im. T. Pawlikowskiego
Zarząd i członkowie
Polskiego Towarzystwa Endokrynologii
i Diabetologii Dziecięcej
Z głębokim żalem
Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Collegium Medicum
przyjął wiadomość o śmierci
Prof. dr hab.
Marii Rybak
emerytowanego nauczyciela akademickiego
Wydziału Lekarskiego
Akademii Medycznej im. M. Kopernika,
następnie Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Collegium Medicum,
Kierownika Zakładu a następnie Kliniki Endokrynologii Dzieci i Młodzieży Instytutu Pediatrii UJ CM,
Prezesa Krakowskiego Oddziału
Polskiego Towarzystwa Lekarskiego,
Odznaczonej Złotym Krzyżem Zasługi,
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej,
Złotym Krzyżem Zasługi dla Miasta Krakowa.
W osobie Zmarłej Wydział Lekarski UJ CM utracił wybitnego nauczyciela akademickiego oraz cenionego wychowawcę wielu pokoleń lekarzy i studentów.
Rodzinie Zmarłej
składamy
wyrazy głębokiego współczucia
Dziekan
Rada Wydziału Lekarskiego oraz Społeczność Akademicka
Wydziału Lekarskiego UJ CM
Z głębokim żalem informujemy,
że w dniu 13.01.2020 r. zmarła
prof. dr hab.Maria Rybak
Emerytowany nauczyciel akademicki
Wydziału Lekarskiego
Akademii Medycznej im. M. Kopernika,
następnie Uniwersytetu Jagiellońskiego
– Collegium Medicum.
Kierownik Zakładu, a następnie Kliniki Endokrynologii Dzieci i Młodzieży Instytutu Pediatrii UJ CM.
Prezes Krakowskiego Oddziału
Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi,
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej,
Złotym Krzyżem Zasługi dla Miasta Krakowa.
W osobie Zmarłej Społeczność Akademicka
utraciła znakomitego uczonego,
wspaniałego nauczyciela
wielu pokoleń lekarzy i studentów.
Rodzinie Zmarłej
wyrazy głębokiego współczucia
składa
Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
ds. Collegium Medicum
oraz
społeczność akademicka
Z głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ś+p
Prof. dr hab. med.
Marii Rybak
Wieloletniego Kierownika
Kliniki Endokrynologii Dzieci i Młodzieży
Instytutu Pediatrii UJ CM.
Rodzinie i Bliskim Zmarłej
składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Prof. dr hab. Walentyna Balwierz
wraz z Zespołem Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej
Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Rodzina Szymonków
6 l