Maria Rybak

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 17.01.2020
Dziennik Polski

ś+p
Maria Rybak

z domu Nizińska
Kochana Mama, Babcia i Prababcia
Prof. dr hab. medycyny
Długoletni Pracownik Instytutu Pediatrii w Prokocimiu, Kierownik Oddziału I Kliniki Endokrynologii,
przeżywszy lat 95, opatrzona św. sakramentami,
zmarła dnia 13 stycznia 2020 roku.
Msza św. żałobna odprawiona zostanie w środę,
dnia 22 stycznia 2020 roku o godzinie 13.00
w kaplicy na cmentarzu Batowickim przy ul. Reduta.
Pogrążona w smutku i żalu

RodzinaZamiast kwiatów prosimy o dobrowolne datki
dla Fundacji „O Zdrowie Dziecka”

Plaża

Z żalem i smutkiem żegnamy
Panią

ś+p

Prof. dr hab. n. med.
Marię Rybakową

Honorowego Członka
Polskiego Towarzystwa Endokrynologii
i Diabetologii Dziecięcej,
Odznaczoną Medalem im. T. Pawlikowskiego

Zarząd i członkowie
Polskiego Towarzystwa Endokrynologii
i Diabetologii Dziecięcej

Z głębokim żalem
Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Collegium Medicum
przyjął wiadomość o śmierci

Prof. dr hab.
Marii Rybak

emerytowanego nauczyciela akademickiego
Wydziału Lekarskiego
Akademii Medycznej im. M. Kopernika,
następnie Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Collegium Medicum,
Kierownika Zakładu a następnie Kliniki Endokrynologii Dzieci i Młodzieży Instytutu Pediatrii UJ CM,
Prezesa Krakowskiego Oddziału
Polskiego Towarzystwa Lekarskiego,
Odznaczonej Złotym Krzyżem Zasługi,
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej,
Złotym Krzyżem Zasługi dla Miasta Krakowa.

W osobie Zmarłej Wydział Lekarski UJ CM utracił wybitnego nauczyciela akademickiego oraz cenionego wychowawcę wielu pokoleń lekarzy i studentów.

Rodzinie Zmarłej
składamy
wyrazy głębokiego współczucia

Dziekan
Rada Wydziału Lekarskiego oraz Społeczność Akademicka
Wydziału Lekarskiego UJ CM

Z głębokim żalem informujemy,
że w dniu 13.01.2020 r. zmarła
prof. dr hab.Maria Rybak

Emerytowany nauczyciel akademicki
Wydziału Lekarskiego
Akademii Medycznej im. M. Kopernika,
następnie Uniwersytetu Jagiellońskiego
– Collegium Medicum.
Kierownik Zakładu, a następnie Kliniki Endokrynologii Dzieci i Młodzieży Instytutu Pediatrii UJ CM.
Prezes Krakowskiego Oddziału
Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.
Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi,
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej,
Złotym Krzyżem Zasługi dla Miasta Krakowa.
W osobie Zmarłej Społeczność Akademicka
utraciła znakomitego uczonego,
wspaniałego nauczyciela
wielu pokoleń lekarzy i studentów.

Rodzinie Zmarłej
wyrazy głębokiego współczucia
składa

Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
ds. Collegium Medicum
oraz
społeczność akademicka

Z głębokim smutkiem i żalem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś+p
Prof. dr hab. med.
Marii Rybak

Wieloletniego Kierownika
Kliniki Endokrynologii Dzieci i Młodzieży
Instytutu Pediatrii UJ CM.
Rodzinie i Bliskim Zmarłej
składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Prof. dr hab. Walentyna Balwierz
wraz z Zespołem Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej
Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Będziemy zawsze pamiętać...

Rodzina Szymonków


6 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia