Rodzinie Pani Doktor Bronisławy Liguda-Kozak
This was published in the following publications on 09.06.2018:
Nowa Trybuna Opolska
This was published in the following publications on 09.06.2018:
Nowa Trybuna Opolska
W dniu 4 czerwca, w wieku 104 lat,
zmarła
drBronisława
Liguda-Kozak
Nestor opolskich lekarzy,
najstarszy członek Opolskiej Izby Lekarskiej.
Studia medyczne rozpoczęła w 1935 roku w Królewcu,
tam też w więzieniu spędziła pierwsze siedem miesięcy
II wojny światowej z powodu aktywnej działalności
w Związku Polaków w Niemczech.
Dyplom lekarza uzyskała na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu we Wrocławiu w grudniu 1948 r.,
a od września 1949 r. rozpoczęła pracę
w swoim rodzinnym Opolu.
Za swoją działalność zawodową i społeczną odznaczona została Brązowym i Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Rodzinie Pani Doktor
wyrazy szczerego współczucia
przekazują
członkowie Okręgowej Rady Lekarskiej w Opolu
End of content
No more pages to load