Paweł Adamowicz

N/A - 14 January 2019

This was published in the following publications on 16.01.2019:
Web Only

<p style=""><span>Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, zmarł mając 53 lata. Ci, którzy go wspominają, mówią o nim - dobry człowiek. Otwarty na innych, empatyczny. Ale też dodają, że był to przypadek najbardziej błyskotliwej kariery politycznej w pomorskiej polityce ostatnich lat. Jako 28-latka Rada Miasta wybrała go na swojego przewodniczącego. W wieku 33 lat został Prezydentem Miasta Gdańska i pełnił tę funkcję nieprzerwanie przez 20 lat, aż do tragicznej śmierci, spowodowanej atakiem nożownika podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.</span></p> <p style=""><span>Kochał Gdańsk, który pod jego rządami zmienił się w nowoczesną europejską metropolię chętnie odwiedzaną przez turystów z Polski i całego świata. </span></p> <p style=""><a href="https://dziennikbaltycki.pl/pawel-adamowicz-wspomnienie" title="https://dziennikbaltycki.pl/pawel-adamowicz-wspomnienie"><span>Czytaj więcej: https://dziennikbaltycki.pl/pawel-adamowicz-wspomnienie</span></a></p> <p style=""><span>Pozostawił żonę Magdalenę, rodziców i osierocił dwie córki Antoninę i Teresę.</span></p> <p><br /><span>Uczcijmy Jego pamięć zapaleniem wirtualnej świeczki</span><span>.</span></p>

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, zmarł mając 53 lata. Ci, którzy go wspominają, mówią o nim - dobry człowiek. Otwarty na innych, empatyczny. Ale też dodają, że był to przypadek najbardziej błyskotliwej kariery politycznej w pomorskiej polityce ostatnich lat. Jako 28-latka Rada Miasta wybrała go na swojego przewodniczącego. W wieku 33 lat został Prezydentem Miasta Gdańska i pełnił tę funkcję nieprzerwanie przez 20 lat, aż do tragicznej śmierci, spowodowanej atakiem nożownika podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kochał Gdańsk, który pod jego rządami zmienił się w nowoczesną europejską metropolię chętnie odwiedzaną przez turystów z Polski i całego świata.

Czytaj więcej: https://dziennikbaltycki.pl/pawel-adamowicz-wspomnienie

Pozostawił żonę Magdalenę, rodziców i osierocił dwie córki Antoninę i Teresę.


Uczcijmy Jego pamięć zapaleniem wirtualnej świeczki.

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
Słowa zbyteczne...

Małgorzata


7yrs

Image chosen by user
Dziękuję.

SZ


7yrs

Image chosen by user
Za wczesnie odeszedłeś

Jarek


7yrs

Niech dobry Bóg przyjmie Cię do społeczności swoich świętych

Hanna Wasiljew


7yrs

Image chosen by user
Żal..............

Bydgoszczanin


7yrs

Image chosen by user
Oby ta smierć nie poszła na marne

Marta


7yrs

Image chosen by user
Panie Prezydencie, nie tak miało być..........

Małgosia i Marcin z Bydgoszczy


7yrs

Image chosen by user
Panie Prezydencie, nie tak miało być..........

Małgosia i Marcin z Bydgoszczy


7yrs

Image chosen by user
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE

MILENA


7yrs

Image chosen by user
Smutek i żal współczucie dla Osieroconych

Helena Chojnacka


7yrs

Image chosen by user
Wyrazy współczucia

Bydgoszczanka


7yrs

Image chosen by user
Wyrazy współczucia rodzinie Cześć jego pamięci

Teresa


7yrs

Image chosen by user
Niw wiem......brak słow.wyrazy współczucia dla Najbliższych.

Bydgoszczanka


7yrs

Image chosen by user
Smutek

Iwona Wrzeszczynska


7yrs

Image chosen by user
żal....

a.


7yrs

Image chosen by user
Ta smierc nie powinna sie zdarzyc

Jolanta


7yrs

Image chosen by user
Biło od niego takie ciepło, był bardzo dobrym człowiekiem, normalnym. Nie potrafię tego zrozumieć.....

E


7yrs

Image chosen by user
Wielkie Serce ze zniczy od Gdańszczanek i Gdańszczan, jak zwykł był Pan mawiać <3

Mirek Kowalski


7yrs

To niepowetowana strata

anna romanowska


7yrs

Image chosen by user
Przykre, że tacy ludzie giną cisną mi się ohydne słowa na tego człowieka który to zrobił...

Jolanta Pietrykowska


7yrs

Image chosen by user
Prezydencie - był Pan najlepszy!

Gdańszczanka


7yrs

End of content

No more pages to load