Paweł Adamowicz

N/A - 14 stycznia 2019

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 16.01.2019
Web Only

<p style=""><span>Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, zmarł mając 53 lata. Ci, którzy go wspominają, mówią o nim - dobry człowiek. Otwarty na innych, empatyczny. Ale też dodają, że był to przypadek najbardziej błyskotliwej kariery politycznej w pomorskiej polityce ostatnich lat. Jako 28-latka Rada Miasta wybrała go na swojego przewodniczącego. W wieku 33 lat został Prezydentem Miasta Gdańska i pełnił tę funkcję nieprzerwanie przez 20 lat, aż do tragicznej śmierci, spowodowanej atakiem nożownika podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.</span></p> <p style=""><span>Kochał Gdańsk, który pod jego rządami zmienił się w nowoczesną europejską metropolię chętnie odwiedzaną przez turystów z Polski i całego świata. </span></p> <p style=""><a href="https://dziennikbaltycki.pl/pawel-adamowicz-wspomnienie" title="https://dziennikbaltycki.pl/pawel-adamowicz-wspomnienie"><span>Czytaj więcej: https://dziennikbaltycki.pl/pawel-adamowicz-wspomnienie</span></a></p> <p style=""><span>Pozostawił żonę Magdalenę, rodziców i osierocił dwie córki Antoninę i Teresę.</span></p> <p><br /><span>Uczcijmy Jego pamięć zapaleniem wirtualnej świeczki</span><span>.</span></p>

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, zmarł mając 53 lata. Ci, którzy go wspominają, mówią o nim - dobry człowiek. Otwarty na innych, empatyczny. Ale też dodają, że był to przypadek najbardziej błyskotliwej kariery politycznej w pomorskiej polityce ostatnich lat. Jako 28-latka Rada Miasta wybrała go na swojego przewodniczącego. W wieku 33 lat został Prezydentem Miasta Gdańska i pełnił tę funkcję nieprzerwanie przez 20 lat, aż do tragicznej śmierci, spowodowanej atakiem nożownika podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kochał Gdańsk, który pod jego rządami zmienił się w nowoczesną europejską metropolię chętnie odwiedzaną przez turystów z Polski i całego świata.

Czytaj więcej: https://dziennikbaltycki.pl/pawel-adamowicz-wspomnienie

Pozostawił żonę Magdalenę, rodziców i osierocił dwie córki Antoninę i Teresę.


Uczcijmy Jego pamięć zapaleniem wirtualnej świeczki.

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny

Mariola


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Zawsze będę pamiętać

Barbara Kulpa


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
"Każdy Twój wyrok przyjmę twardy Przed mocą Twoją się ukorzę. Ale chroń mnie Panie od pogardy Od nienawiści strzeż mnie Boże. Wszak Tyś jest niezmierzone dobro Którego nie wyrażą słowa. Więc mnie od nienawiści obroń I od pogardy mnie zachowaj. Co postanowisz, niech się ziści. Niechaj się wola Twoja stanie, Ale zbaw mnie od nienawiści Ocal mnie od pogardy, Panie." Niech pokora, z jaką Gdańszczanie znoszą żałobę, spłynie na cały kraj i wyleczy nas z wzajemnej pogardy. Wieczny odpoczynek dla ś.p. Pawła Adamowicza. Dla wszystkich dotkniętych tragedią, nadziei na każdy następny dzień.

Łukasz Malina, Górny Śląsk


7 l

Trudno pojąć to co się wydarzyło w niedzielę. Dokąd zmierza Polska?

Markos


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wciąż nie mogę uwierzyć

ewa


7 l

Żal i smutek. To niepowetowana strata.

Krzysztof Urbanowicz


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Moja córka była na obozie letnim z Jego córką. Wiem, że był kochającym mężem i ojcem, ciepłym człowiekiem. Niech odpoczywa w pokoju.

LESŁAW DIETRICH


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wciąż nie mogę uwierzyć

Agnieszka Czupryn


7 l

Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny

Kamil


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wyrazy najgłębszego współczucia dla Rodziny

danuta kaczmarek


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Ogromny smutek i żal. Wyrazy współczucia dla Rodziny i wszystkich Gdańszczan.

Kamila Nowotczyńska


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wyrazy współczucia dla Rodziny i przyjaciół

Agata Szilagyi


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Panie Prezydencie, dziękuję!!! Cześć Jego pamięci! Wieczny odpoczynek racz dać Mu Panie.....

Iwona


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
W hołdzie pochylam nisko głowę i ofiarowuję modlitwę

Małgorzata Karwowska


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
ŻAL,BEZBRZEŻNY ŻAL.

Janusz z Torunia.


7 l

Julia Ignacy Rafał

Julia Ignacy Rafał


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Panie Prezydencie nasze serce zamarły w niedzielny wieczór po wysłuchaniu Pana pięknych i radosnych słów ale nadzieja umarła w poniedziałek. Wielka strata. Wyrazy współczucia dla Żony, Córek, Rodziców i Brata. Panie Prezydencie żegnamy i będziemy pamiętali.

Stefania z rodziną


7 l

Będzie mi bardzo brakować Pana Prezydenta. To jest jak sen

Tadeusz Gruchalla


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Serce krwawi. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie!

Anna Demska


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
We will miss you. Until the End of the World. And one day longer!

Yann Gontard


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
smutek i zal

inowrocławianka


7 l

Nie znałem osobiście prezydenta Adamowicza, mimo to czuję osobistą stratę po Jego odejściu. Był nie tylko wielkiego formatu politykiem i samorządowcem, był także - a może przede wszystkim - przyzwoitym człowiekiem. Cześć Jego pamięci.

Adam Bartnikowski, Olsztyn


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Szczęścia wiecznego w Ojczyźnie niebieskiej

EB


7 l

Żal

Lidia


7 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia