Eugeniusz Juretzko
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 20.01.2018
Głos Wielkopolski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 20.01.2018
Głos Wielkopolski
„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”
ks. Jan Twardowski
Dnia 16 stycznia 2018 r.
w 79. roku życia, 62. roku życia zakonnego,
54. roku prezbiteratu i 27. roku episkopatu
w Lublińcu na Śląsku zmarł
ś+p
o. bp Eugeniusz Juretzko
OMI
pierwszy biskup diecezji Yokadouma w Kamerunie.
Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej.
Prawie 50 lat pracował w Afryce.
Brał udział w tworzeniu struktur Kościoła katolickiego
w Kamerunie, w tym nowej diecezji Yokadouma.
Nazywany był apostołem Pigmejów i najuboższych.
Swoje serce i siły poświęcił dla Afryki.
Wybudował kilkanaście kościołów i kaplic,
około 60 szkół podstawowych i jedną szkołę średnią,
16 przychodni i szpital.
W niedzielę 21.01.2018 r. o godz. 12.00
w Radzionkowie-Rojcy zostanie odprawiona
msza św. w intencji śp. o. bpa Eugeniusza
pod przewodnictwem
ks. abpa Wiktora Skworca z Katowic.
Rodzina oblacka pożegna Zmarłego
we wtorek 23.01.2018 r.
w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Lublińcu.
O godz. 11.00 zostanie odprawiona msza św.
pod przewodnictwem ks. bpa Jana Kopca z Gliwic.
Kazanie wygłosi o. prowincjał Paweł Zając OMI.
Trumna z ciałem śp. o. bpa Eugeniusza
zostanie przetransportowana do Kamerunu.
Tam, w stolicy diecezji Yokadouma,
odbędą się główne uroczystości pogrzebowe
z udziałem afrykańskich biskupów.
Pogrążeni w żałobie,
w nadziei na spotkanie u Boga
współbracia
Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia