Profesor Tadeusz Orzechowski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 22.12.2017
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 22.12.2017
Dziennik Polski
Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy,
że 19 grudnia 2017 roku odszedł od nas
śp.
Profesor
Tadeusz Orzechowski
Odszedł od nas bardzo ceniony,
wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny
Katedry Energoelektroniki i Automatyki
Systemów Przetwarzania Energii.
Prodziekan (1996-2002),
a następnie Dziekan Wydziału w latach (2002-2005).
Wieloletni członek Senatu AGH oraz przewodniczący Senackiej Komisji ds. Kształcenia.
Za swoją działalność został odznaczony m.in.
Złotym Krzyżem Zasługi,
Złotym Medalem za Długoletnią Służbę,
Medalem Komisji Edukacji Narodowej
oraz otrzymał kilkadziesiąt nagród Rektora.
Całym swoim życiem oddany sprawom edukacji i nauki, chętnie dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Pracował na Wydziale 47 lat, dając przykład rzetelności
w pracy naukowej i dydaktycznej.
Łączył olbrzymią wiedzę teoretyczną
z praktyczną wiedzą zagadnień elektrotechniki.
Nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń
młodzieży akademickiej.
W Zmarłym społeczność akademicka
utraciła wybitnego uczonego, wspaniałego pedagoga
oraz oddanego przyjaciela, a nade wszystko
wspaniałego człowieka o wielkiej skromności i życzliwości.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się
w czwartek, 28 grudnia 2017 roku o godzinie 11.00
na Cmentarzu Rakowickim.
Rodzinie Zmarłego
składamy wyrazy szczerego współczucia.
Dziekan i Rada Wydziału
Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki
i Inżynierii Biomedycznej
Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Anna Rzeszotko
8 l