Maria Przybylska-Więckowska

This was published in the following publications on 01.03.2016:
Dziennik Polski

Jezu, ufam Tobie

ś†p
MARIA PRZYBYLSKA-WIĘCKOWSKA
(1940-2016)

aktorka, recytatorka, poetka, wierna Bogu i Ojczyźnie,

opatrzona świętymi sakramentami,
odeszła do Pana w dniu 27 lutego 2016 roku.

Msza św. i pogrzeb 4 marca o godz. 12.00 w Krakowie
w kaplicy na cmentarzu parafii NMP Matki Kościoła
na Prądniku Białym przy ul. Piaszczystej.

Prosimy o modlitwę o radość wiekuistą dla Marii.

Rodzina

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
Romana Budziak


10yrs

Image chosen by user
mamie


10yrs

Image chosen by user
Anna i Tadeusz 4.03.2016


10yrs

Image chosen by user
Anna i Tadeusz 4.03.2016


10yrs

Image chosen by user
<p>gdy spojrzeć z odległości</p> <p><span>Maria Przybylska utalentowana aktorka, głównie teatralna ,artystka szczera i prawdziwa oddająca odgrywanej roli całe swoje serce i znakomite umiejętności sceniczne.</span></p> <p><span>Pracowała w szeregu teatrach ,a jej ostatnim był teatr im Juliusza Słowackiego w Krakowie. </span></p> <p><span>Autentyzm na scenie podparty wspaniałym głosem były jej wielkimi atutami. Chyba nie do końca wykorzystano jej potencjał twórczy,niestety.</span></p> <p><span>Zajmowała się twórczością Norwida i potrafiła wydobyć w sposób czytelny i piękny przesłanie narodowe jak i ogólnoludzkie z tej pięknej poezji.</span></p> <p><span><span>Kochała poezje Norwida.</span></span></p> <p><span><span>Wielokrotnie występowała także w szkołach i na uczelniach spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem co nierzadko było jedynym choć cennym podziękowaniem.</span></span></p> <p><span><span>Pisała wiersze ,dużo wierszy ,które stworzyły jakby pamiętnik liryczny i filozoficzny prowadzący przez lata życia. Wiele z nich potwierdza zdanie o wpisaniu Marii Przybylskiej do polskiej literatury. Była w jakiś sposób ciągle młodą dziewczyną i wrażliwą na świat i pomocna innym.</span></span></p> <p><span>Tak pisała Maria Przybylska patrząc z perspektywy czasu na życie</span></p> <p><span>gdy spojrzeć z odległości</span></p> <p><span>w koleiny przeszłe</span></p> <p><span>dawne smugi cienia</span></p> <p><span><span>ułożą się w tęcze</span></span></p> <p><span>Pozostanie w naszej serdecznej pamięci</span></p> <p><span>Michał Bursa</span></p>


10yrs

Image chosen by user
Michał Bursa


10yrs

Image chosen by user
W imieniu Teatru Hagiograf - Izabela Drobotowicz-​Orkisz


10yrs

Image chosen by user
Panie, świeć nad Jej duszą! Andrzej Pisowicz


10yrs

Image chosen by user
Grażyna Jan z rodziną


10yrs

Image chosen by user
Małgorzata


10yrs

End of content

No more pages to load