Maria Verdi-Morbitzerowa
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.05.2016
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.05.2016
Dziennik Polski
Z żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu
MARII VERDI-MORBITZEROWEJ
znakomitej śpiewaczki,
od 1946 r. członka Towarzystwa Operowego w Krakowie,
gdzie śpiewała główne partie sopranowe
w premierach „Fausta”, „Strasznego dworu”, „Verbum nobile”, „Pajaców”
i tytułowe w „Madame Butterfly” oraz operetce „Rose Marie” R. Frimla.
W latach 50. – już jako solistkę Opery Bytomskiej –
mieliśmy okazję także gościć Ją na naszej scenie.
Pozostanie w naszej pamięci.
Zespół Opery Krakowskiej
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
10 l
10 l