Romana Zawitkowska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 19.01.2017
Dziennik Bałtycki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 19.01.2017
Dziennik Bałtycki
Z głębokim żalem przyjąłem wiadomość o śmierci
śp.
Romany Zawitkowskiej
Była pierwszą przewodniczącą „Solidarności” w Szpitalu Gdańsk-Srebrzysko.
Współdziałając z Aliną Pienkowską w stanie wojennym, aktywnie pomagała osobom represjonowanym i wszystkim potrzebującym.
Była dobrym, wspaniałym człowiekiem.
Za swoją działalność została przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Żegnaj, Romo!
Bogdan Borusewicz
Msza św. zostanie odprawiona 21 stycznia w sobotę o godzinie 12.00 w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Gdańsku-Wrzeszczu, ul. Słowackiego 79.
Pożegnanie odbędzie się po mszy św. o godzinie 13.00 w Starej Kaplicy na cmentarzu Srebrzysko, skąd o 13.30 wyruszy kondukt na cmentarz Srebrzysko.
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
9 l
9 l