Dionizy Smyk
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.08.2015
Dziennik Polski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 14.08.2015
Dziennik Polski
Głębokim żalem i smutkiem
napełniła nas śmierć
Kolegi
DR. DIONIZEGO SMYKA
Kombatanta, żołnierza Batalionów Chłopskich, obrońcy Zamojszczyzny,
Przewodniczącego Małopolskiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Działacza ZMW RP „Wici”,
od 1945 roku członka zorganizowanego Ruchu Ludowego,
w którym pełnił do ostatnich dni życia szereg odpowiedzialnych funkcji.
Odszedł od nas Człowiek prawy, szlachetny, wielkiej kultury,
wrażliwy na krzywdę ludzką.
Pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako wzór dobra i życzliwości.
Cześć Jego pamięci!
Msza święta żałobna zostanie odprawiona
w poniedziałek 17 sierpnia 2015 r. o godz.13.40
w kaplicy na cmentarzu Rakowickim,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego
na miejsce wiecznego spoczynku w Alei Zasłużonych.
W imieniu małopolskich ludowców
Andrzej Kosiniak-Kamysz
Prezes Zarządu Wojewódzkiego
Polskiego Stronnictwa Ludowego
Województwa Małopolskiego
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
10 l
10 l