Franciszek Nowak
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 21.01.2016
Gazeta Pomorska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 21.01.2016
Gazeta Pomorska
Być dobrym jak chleb
(Brat Albert)
W dniu 18 stycznia 2016 r.,
zaopatrzony sakramentami świętymi,
odszedł do Domu Ojca
śp
mgr inż. Franciszek Nowak
Kochał Boga i Polskę.
Radykalny i niezłomny działacz opozycji antykomunistycznej.
Człowiek Solidarności.
Współzałożyciel i I Prezes KiK-u w Inowrocławiu.
Współorganizator i I Prezes koła inowrocławskiego
Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
Przyjaciel ZHR w Inowrocławiu.
Działacz Stowarzyszenia „Służyć Życiu”.
Współzałożyciel Stowarzyszenia Wychowanków i Absolwentów
Gimnazjum i Liceum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.
Wieloletni członek Rady Nadzorczej PGKiM w Inowrocławiu.
Przyjaciel i opiekun ludzi bezdomnych i ubogich.
Przeszedł, czyniąc dobro.
Do zobaczenia w Niebie Ukochany Mężu, Tatusiu i Dziadku.
Msza św. pogrzebowa odbędzie się w piątek,
22 stycznia 2016 r., o godz. 11.00 w kościele parafii
pw. Imienia NMP – Bazylika Mniejsza w Inowrocławiu.
Po mszy św. ceremonia pogrzebowa na cmentarzu
Zwiastowania NMP (Matki Boskiej).
Człowiek odchodzi, pamięć pozostaje. Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Franciszka Nowaka, Człowieka prawego, Zastępcy Przewodniczącego Rady Nadzorczej PGKiM Sp. z o.o. w Inowrocławiu. Rodzinie serdeczne wyrazy współczucia składają Zarząd, Rada Nadzorcza, Związki Zawodowe i Pracownicy PGKiM Sp. z o.o. w Inowrocławiu
Z żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci 18 stycznia 2016 r. w wieku 84 lat śp.
Franciszka Nowaka
(1931-2016)
mgra inż. chemika, cenionego pracownika przemysłu cukrowniczego na Kujawach, wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej PGKiM sp. z o.o. w Inowrocławiu.
Był zasłużonym działaczem katolickim i społecznym.
Współzałożycielem i pierwszym prezesem Klubu Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu, Koła Inowrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz
współorganizatorem Schroniska i Kuchni św. Brata Alberta.
Z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem wspierał liczne inicjatywy społeczne i samorządowe w naszym mieście.
Łącząc się w żałobie z
Rodziną i Bliskimi Zmarłego
składam wyrazy głębokiego współczucia
Ryszard Brejza
Prezydent Miasta Inowrocławia
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l
10 l