Franciszek Nowak

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 21.01.2016
Gazeta Pomorska

Być dobrym jak chleb
(Brat Albert)

W dniu 18 stycznia 2016 r.,
zaopatrzony sakramentami świętymi,
odszedł do Domu Ojca

śp
mgr inż. Franciszek Nowak

Kochał Boga i Polskę.
Radykalny i niezłomny działacz opozycji antykomunistycznej.
Człowiek Solidarności.
Współzałożyciel i I Prezes KiK-u w Inowrocławiu.
Współorganizator i I Prezes koła inowrocławskiego
Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
Przyjaciel ZHR w Inowrocławiu.
Działacz Stowarzyszenia „Służyć Życiu”.
Współzałożyciel Stowarzyszenia Wychowanków i Absolwentów
Gimnazjum i Liceum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.
Wieloletni członek Rady Nadzorczej PGKiM w Inowrocławiu.
Przyjaciel i opiekun ludzi bezdomnych i ubogich.
Przeszedł, czyniąc dobro.

Do zobaczenia w Niebie Ukochany Mężu, Tatusiu i Dziadku.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w piątek,
22 stycznia 2016 r., o godz. 11.00 w kościele parafii
pw. Imienia NMP – Bazylika Mniejsza w Inowrocławiu.
Po mszy św. ceremonia pogrzebowa na cmentarzu
Zwiastowania NMP (Matki Boskiej).

Plaża

Człowiek odchodzi, pamięć pozostaje. Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Franciszka Nowaka, Człowieka prawego, Zastępcy Przewodniczącego Rady Nadzorczej PGKiM Sp. z o.o. w Inowrocławiu. Rodzinie serdeczne wyrazy współczucia składają Zarząd, Rada Nadzorcza, Związki Zawodowe i Pracownicy PGKiM Sp. z o.o. w Inowrocławiu

Z żalem i smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci 18 stycznia 2016 r. w wieku 84 lat śp.
Franciszka Nowaka
(1931-2016)

mgra inż. chemika, cenionego pracownika przemysłu cukrowniczego na Kujawach, wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej PGKiM sp. z o.o. w Inowrocławiu.
Był zasłużonym działaczem katolickim i społecznym.
Współzałożycielem i pierwszym prezesem Klubu Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu, Koła Inowrocławskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta oraz
współorganizatorem Schroniska i Kuchni św. Brata Alberta.

Z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem wspierał liczne inicjatywy społeczne i samorządowe w naszym mieście.
Łącząc się w żałobie z
Rodziną i Bliskimi Zmarłego
składam wyrazy głębokiego współczucia

Ryszard Brejza
Prezydent Miasta Inowrocławia

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
BYŁ PRZYKŁADEM WIELKIEGO MIŁOSIERDZIA​. MARYSIU, WSPÓCZUJĘ TOBIE D.BEL.T.


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
wspaniały człowiek!


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Rysiek z klanu


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
AAM


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wieczny odpoczynek racz mu dac Panie KJ B


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Violetta i Andrzej


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Franciszek Gruszczyński


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wojciech Nowak z Rodziną Bangkok, Tajlandia


10 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia