Wanda Leyko

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 05.01.2016
Dziennik Łódzki

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że 31 grudnia 2015 r. odeszła nasza Mama i Babcia
ŚP
Wanda ze Stodolskich Leyko
profesor Uniwersytetu Łódzkiego
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek, 8 stycznia 2016 r.,
o godz. 13.40 w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie,
skąd nastąpi wyprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach.
Syn z Żoną i Córką

Plaża

Z głębokim żalem żegnamy

Panią prof. zw. dr hab. Wandę Leyko

Wybitną uczoną, wspaniałego nauczyciela i wychowawcę kadry naukowej,

wieloletniego Dyrektora Instytutu Biochemii i Biofizyki UŁ.

Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

Wyrazy współczucia

Synowi, Synowej i Wnuczce

składają

byli i obecni pracownicy

Instytutu Biochemii Uniwersytetu Łódzkiego

Z głębokim żalem żegnamy
Prof. dr hab. Wandę Leyko
wybitnego naukowca, członka Łódzkiego Towarzystwa Naukowego od 1965 r.
Prezes i Zarząd Łódzkiego Towarzystwa Naukowego

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 31 grudnia 2015 r.
odeszła od nas

Prof. dr hab.
Wanda Leyko

Twórca łódzkiej szkoły biofizyki oraz Instytutu Biofizyki Uniwersytetu Łódzkiego,
były Prodziekan Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi,
Założyciel, pierwszy Prezes i Członek Honorowy Polskiego Towarzystwa Biofizycznego,
Członek Towarzystwa Naukowego Warszawskiego,
Łódzkiego Towarzystwa Naukowego oraz wielu innych naukowych towarzystw krajowych i międzynarodowych.
Za swoje zasługi została wyróżniona licznymi odznaczeniami państwowymi i uczelnianymi,
w tym Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pani Profesor była wychowawcą wielu pokoleń kadry naukowej i dydaktycznej,
lubianym i cenionym przez studentów i współpracowników.
Pozostawiła po sobie liczne grono profesorów, doktorów habilitowanych i doktorów.
Była naszym mentorem i wybitnym naukowcem o wyjątkowej pracowitości i pasji naukowej,
ale też człowiekiem wielkiej życzliwości dla innych.

Pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci.

Wyrazy głębokiego współczucia
Synowi z Rodziną

składają

Uczniowie i Pracownicy
Instytutu Biofizyki Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w dniu 8 stycznia 2016 r. (piątek)
o godzinie 13.40 w kościele św. Karola Boromeusza w Warszawie,
skąd nastąpi wyprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach.
,

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Krystyna Konopka


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Ewa Turska


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Barbara Torbus-​Liscka, byłam jedną z pierwszych magistrantek Pani Profesor, wspaniała Osoba


10 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia