Tadeusz Poklewski - Koziełł
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 02.10.2015
Nasz Tygodnik Kutno, Łęczyca
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 02.10.2015
Nasz Tygodnik Kutno, Łęczyca
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,
że dnia 26 września 2015 r. zmarł
prof. dr hab. Tadeusz Poklewski-Koziełł
Honorowy Członek Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej
i członek Towarzystwa Naukowego Płockiego
Absolwent archeologii na Uniwersytecie Łódzkim,
wieloletni pracownik Kierownictwa Badań nad Początkami Państwa Polskiego,
kierownik Oddziału Łódzkiego Instytutu Archeologii i Etnologii PAN.
W młodości harcerz, w wieku dorosłym wybitny znawca dziejów kultury materialnej Europy średniowiecznej.
Miłośnik Łęczycy i Ziemi Łęczyckiej.
Autor prac naukowych, artykułów i książek o historii naszego miasta i regionu.
Uczestnik krajowych i zagranicznych prac wykopaliskowych, m.in. w Tumie pod Łęczycą.
Aktywny członek wielu stowarzyszeń pozarządowych,
wielokrotnie odznaczany za pracę naukową i regionalną.
Cześć Jego pamięci!
Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym
składają Członkowie
Towarzystwa Miłośników Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy
i
Towarzystwa Naukowego Płockiego Oddział w Łęczycy
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia