Leszek Stoch

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 21.01.2015
Dziennik Polski

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,
że w dniu 20 stycznia 2015 roku zmarł

چP
prof. dr hab. inż.
LESZEK STOCH

emerytowany profesor Akademii Górniczo-Hutniczej, Honorowy Profesor AGH,
Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (1984-1990),
Kierownik Katedry Szkła i Emalii (1980-2001),
laureat Nagrody Polskiego Nobla, członek PAU.

Wybitny uczony, mineralog, chemik i ceramik, specjalista w dziedzinie technologii szkła,
inżynierii materiałowej, surowców mineralnych i analizy termicznej.

Wspaniały wykładowca i nauczyciel,
wychowawca wielu pokoleń młodzieży i młodej kadry pracowników.

Niestrudzony organizator krajowego środowiska naukowego.

Żegnamy wspaniałego Profesora,
Przyjaciela, pełnego życzliwości i ciepła.

Rodzinie Zmarłego

składamy wyrazy szczerego współczucia.

Dziekan, Rada Wydziału i pracownicy
Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 23 stycznia 2015 roku
o godzinie 12.00 w Wieliczce, w kościele św. Klemensa,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Plaża

Z sercem pełnym bólu i smutku zawiadamiamy,
że w dniu 20 stycznia 2015 r.
po ciężkiej chorobie opatrzony św. sakramentami
odszedł od nas w wieku 84 lat
nasz kochany Mąż, Tata, Teść, Dziadek i Brat

چP
Prof. dr hab. inż.
LESZEK STOCH

Honorowy Obywatel Miasta i Gminy Bobowa

Msza św. żałobna odprawiona zostanie w piątek,
dnia 23 stycznia 2015 r., o godz. 12.00
w kościele parafialnym pw. św. Klemensa
w Wieliczce przy ul. Zamkowej 7,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego
na miejsce wiecznego spoczynku
na cmentarzu przy ul. Józefa Piłsudskiego 38.

W smutku pogrążona

Żona z Rodziną

„Człowiek tak długo żyje, dopóki żyje w naszej pamięci”

Z głębokim żalem i smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś†p
Prof. dr. hab. inż.
LESZKA STOCHA

Honorowego Obywatela Gminy Bobowa

Wyrazy szczerego i głębokiego współczucia

Rodzinie oraz Najbliższym

w imieniu społeczności Bobowej
składają

Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza
i Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tabiś

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że w dniu 20 stycznia 2015 r., zmarł

ś†p
prof. dr hab. inż.
LESZEK STOCH

wieloletni pracownik
Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych,
Członek Rady Naukowej Instytutu,
laureat Nagrody Polskiego Nobla, członek PAU.
Wybitny uczony, mineralog, chemik i ceramik,
specjalista w dziedzinie technologii szkła, inżynierii materiałowej,
surowców mineralnych i analizy termicznej.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie
w piątek, 23 stycznia 2015 r. o godz.12.00
w kościele parafialnym św. Klemensa
w Wieliczce przy ul. Zamkowej 7.

Dyrekcja i Pracownicy
Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Z wielkim smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Profesora
LESZKA STOCHA

wybitnego człowieka nauki o nieocenionych zasługach
dla rozwoju analizy termicznej w kraju i za granicą,
współtwórcę, byłego Przewodniczącego oraz Członka Honorowego
Polskiego Towarzystwa Kalorymetrii i Analizy Termicznej.

Wyrazy głębokiego współczucia

Rodzinie

składają

Zarząd i Członkowie
Polskiego Towarzystwa Kalorymetrii i Analizy Termicznej

Społeczność Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie
z głębokim żalem przyjęła wiadomość o śmierci

ś†p
prof. dr. hab. inż.
LESZKA STOCHA

Długoletniego pracownika
Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki,
Honorowego Profesora AGH,
Dziekana Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki
(1984-1990),
Kierownika Katedry Szkła i Emalii
(1980-2001),
Laureata Nagrody Polskiego Nobla,
Członka Polskiej Akademii Umiejętności.

Wybitnego uczonego, mineraloga, chemika i ceramika,
Specjalistę w dziedzinie technologii szkła,
inżynierii materiałowej, surowców mineralnych
i analizy termicznej.

Wspaniałego wykładowcę i nauczyciela,
wychowawcę wielu pokoleń młodzieży
i młodej kadry pracowników,

Niestrudzonego organizatora
krajowego środowiska naukowego.
Środowisko Akademii Górniczo-Hutniczej
poniosło dotkliwą stratę.

Rodzinie Zmarłego

wyrazy szczerego współczucia
składają

Rektor i Senat AGH

Z głębokim smutkiem
przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. dr hab. inż.
LESZKA STOCHA

Wieloletniego pracownika
Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
Akademii Górniczo-Hutniczej
im. Stanisława Staszica w Krakowie

Żonie, Rodzinie i Bliskim

składamy szczere wyrazy współczucia

Dziekan, Rada Wydziału oraz pracownicy
Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
AGH w Krakowie

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. dr. hab. inż.
LESZKA STOCHA

Profesora Honorowego AGH,
w latach 1951-1980 pracownika naukowo-dydaktycznego
w Katedrze Surowców Ceramicznych Wydziału Geologiczno-Poszukiwawczego AGH,
wybitnego, cenionego w świecie uczonego o ogromnym dorobku naukowym
w dziedzinie minerałów, skał i surowców ilastych,
twórcy krakowskiej szkoły mineralogii ilastej,
autora znakomitej, pierwszej w Polsce książki naukowej o tematyce ilastej pt. „Minerały ilaste”,
wychowawcy wielu pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału,
twórcy pierwszego w Polsce laboratorium analizy termicznej minerałów i konstruktora aparatury DTA,
jednego z organizatorów Polskiego Towarzystwa Mineralogicznego
i Członka Honorowego tego Towarzystwa,
założyciela Sekcji Minerałów Ilastych i Sekcji Analizy Termicznej PTMin.,
organizatora wielu międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych,
inicjatora i Kierownika Studium Doktoranckiego na Wydziale,
pioniera i realizatora współpracy badawczej z przemysłem,

wspaniałego człowieka i przyjaciela.

Żonie, Rodzinie i Bliskim

składamy wyrazy najgłębszego współczucia.

Kierownik oraz pracownicy
Katedry Mineralogii, Petrografii i Geochemii,
Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska
AGH w Krakowie

Z głębokim smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość
o śmierci

چP
Profesora LESZKA STOCHA

wybitnego uczonego i pedagoga

Profesora Honorowego Akademii Górniczo-Hutniczej
w Krakowie,
człowieka oddanego pracy,
niezwykle życzliwego i przyjaznego dla innych,
mieszkańca Wieliczki.

Rodzinie Zmarłego

składam wyrazy głębokiego współczucia

Artur Kozioł,
Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika

Rafał Dąga


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Pracownik AGH


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ryszard Kobaka


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ryszard Kobaka


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ryszard Kobaka


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Marcin Środa


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ryszard Kobaka


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Ryszard Kobaka


11 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia