Leszek Werner

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 04.07.2014
Dziennik Polski

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy,
że dnia 1 lipca 2014 roku zmarł

ś†p
prof. LESZEK WERNER

Odszedł od nas emerytowany Profesor Akademii Muzycznej w Krakowie,
Dziekan Wydziału Instrumentalnego w latach 1987-1993,
od 1997 r. pedagog kierunku – muzyka kościelna,
ceniony organista, o ogromnej wiedzy i doświadczeniu,
wychowawca i przyjaciel wielu pokoleń młodzieży akademickiej.

Odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Nagrodami Ministra Kultury i Sztuki.

Społeczność Akademii Muzycznej w Krakowie
utraciła powszechnie szanowanego i lubianego Pedagoga.

Prof. Leszek Werner pozostanie w naszej pamięci
jako wspaniały, skromny i szlachetny Człowiek oraz wielki Przyjaciel.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 7 lipca 2014 r. o godz. 13.00
w kaplicy na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie przy al. Waszyngtona,
po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

Małżonce i Najbliższej Rodzinie

składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Rektor, Senat i Społeczność Akademii Muzycznej w Krakowie.

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Ryszard Rydz


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Pokój Jego Duszy


10 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

JAN WLAZEŁKO


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

jan wlazełko


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Agnieszka -sąsiadka zza ściany


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
<p>epizod sprzed lat</p> <p>Około połowy lat sześćdziesiątych Mama Profesora we własnym, skromnym mieszkaniu w Nowym Mieście Lubawskim (rodzinny dom Profesora) przy obecnej ul. 3 Maja udzielała mi pierwszych lekcji gry na pianinie. Podczas jednej z tych lekcji do mieszkania wszedł Syn, wówczas młody instrumentalista, z wielką walizką. Z krótkiej rozmowy wynikało, że właśnie wrócił do Polski z zagranicznej podróży. Bardzo czule przywitał się z Mamą, ale poprosił, by normalnie dokończyła lekcję. Sam usiadł obok i przysłuchiwał się. Po zakończonej lekcji podszedł do mnie (miałem wówczas ok. 6 lat), po męsku uścisnął mi rękę i pochwalił moja grę (choć wówczas prawdopodobnie umiałem tylko niemiłosiernie tłuc gamy i pasaże), a potem poczęstował mnie prawdziwym włoskim czekoladowym cukierkiem (połowa lat sześćdziesiątych!). Chyba nigdy wcześniej nie czułem się tak dumny, a ten cukierek jak nic na świecie zmotywował mnie do lepszego przykładania się do nauki gry. Potem kilka razy miałem okazję słuchać znakomitych występów Profesora w różnych miejscach w Polsce, zawsze wspominałem przy tym włoską czekoladkę.</p>


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

M. Krzysztof Bukowski


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Maria Wosiek


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Hans-Ulrik Holm, Kopenhaga,


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Nowe Miasto


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Alfred Jędrzejczak-​​Toruń


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Albert Kunz


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Jolanta Gottwald


11 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia