Irena Górska

This was published in the following publications on 28.11.2013:
Głos Wielkopolski

„...u Boga nam wybłagaj zdroje łask...”

Przeniknięci bólem informujemy,
że po miesięcznej szpitalnej walce,
26 listopada 2013 r. przestało bić
najwspanialsze i najsłodsze serce
Mamy, Teściowej, Babci, Cioci i Prababci

ś+p
Ireny Górskiej
z domu Duszyńskiej
lat 89

Msza żałobna odprawiona zostanie w piątek, 29 listopada 2013 r., o godz. 12.00
w Poznaniu w kaplicy cmentarnej przy ul. Bluszczowej (Dębiec).
Uroczystość pogrzebowa odbędzie się po mszy świętej
o godz. 12.45 na miejscowym cmentarzu.

Rodzina

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
<p>Mamusiu, mróz na Bluszczowej ścina żal i tylko łzy cicho płyną. Pamięć ogrzewa jak zniczy płomienie, stwardniałą, jak skorupa ziemię i to, co nieuniknione w nas. Choć post trwa, to zmartwychwstanie, jak wiosna, bliżej, Piotr</p>

Piotr Górski


8yrs

Image chosen by user
<p>Tak już Mamusiu bywa. Był kolejny 26-ty i -jak zwykle- był żal i łzy. I dzieliłem się nimi w tym miejscu. Śladu nie ma. Żal tym większy. Ciebie nie ma i słowa nikną, P.</p>

Piotr Górski


8yrs

Image chosen by user
<p>Mamusiu, już dwa tygodnie Nowy Rok bieży- bez Ciebie. To się nie zmienia. Ty po za czasem. Zawsze taka sama. Jak pamięć, która trwa. Żyjesz w nas, choć łez pełno, Piotr</p>

Piotr G.


8yrs

Image chosen by user
<p>Mamusiu, 5-te święta bez Ciebie i bez Twego sopranu: "Bóg się rodzi moc truchleje..." A przecież, jeszcze nie tak dawno, zdawało się, że to niemożliwe. "Bóg się rodzi", a Ty gdzieś indziej niż stajenka i opłatek. Choć nie, wtedy byłaś. Białoś się przełamała, a na Bluszczowej, jak zawsze, łzy i płomyki,i pamięć, i żal, P.</p>

Piotr


8yrs

Image chosen by user
<p>Mamusiu, dzisiaj minęły cztery lata od chwili, gdy zrozumiałem, że nigdy więcej, że po raz ostatni, że odeszłaś.</p><p>Nigdy się nie pogodzę, choć łzy wciąż nie gaszą żalu i płomyków zniczy, ale pamięć żłobi obrazy. Widzę Cię ciągle. Jesteś, ale tak bez słowa. Smutku przybywa, a czas upływa. Kolejny rok, kolejny dzień i znicz na Bluszczowej, Piotr</p>

Piotr Górski


8yrs

Image chosen by user
<p>Mamusiu, był Twój Dzień i Twoje święto. Pisałem, ale ślad gdzieś zginął. Twój w płomykach zniczy i w pamięci trwa. Słyszę Twe słowa i Twój cień wciąż przy mnie. Żal, że nie wejdziesz przez drzwi. Łzy, P.</p>

Piotr G.


8yrs

<p>Mamusiu, Twoje święto co raz bliżej. I na Bluszczowej wygląda inaczej. Liście spadają, ale kwiaty jeszcze nie zwiędły i pamięć też trwa. Znicze się palą. Minął kolejny 26-ty dzień miesiąca. Kolejny i znowu, i łzy, P.</p>

Piotr Górski


8yrs

<p>Mamusiu, gdybyś tu była miałabyś imieniny. Jak co roku, niosło by się "100-lat, 100-lat..." "I jeszcze dłużej i jeszcze raz..." I za bombonierką, bombonierka. Radość zmienia się w łzy. A na Bluszczowej jesień już. Liście zrywa z drzew i przykrywa jak niepamięć. Odgarniam je. Dziś prezent dla Ciebie. Zapalam znicz, Piotr</p>

Piotr Górski


8yrs

Image chosen by user
Mamusiu,słów brak i sił też, bo oczy nie chcą obeschnąć z łez, kolejny 26-ty minął, jestem kim byłaś, będę kim jesteś, smutek i żal, i cmentarz blisko, P.


8yrs

Image chosen by user
Mamusiu, gdybyś była wśród nas świętowałaby​ś z nami 93-urodziny długo w noc. Byłby śmiech, a nie łzy, byłaby nadzieja, a nie pustka. 1 września 1924 na świat przyszła dziewczynka, której dano imię Irena. Pamiętam, P.


8yrs

Image chosen by user
Mamusiu, kolejny 26-ty.Nic bólu nie gasi, nie łamie ciszy bez Twych słów. Zniczy płomyki, "wieczne odpoczywanie​.​.." szloch z policzka ścierany - i wciąż, i znów, i znów, Piotr


8yrs

Image chosen by user
Mamusiu, wczoraj kolejny 26-ty. Lato ciągle płacze i ja z nim. Deszcz i łzy zniczy nie gaszą, a pamięć wciąż te płomyki i ból podsyca.​Wieczny odpoczynek.. P.


8yrs

Image chosen by user
Mamusiu, dziś 26-ty czerwca, dzień, który urodziny łączy z Twym odejściem. Kwiaty i łzy, płomyki pamięci i deszczu krople. wszystko się miesza i tylko "nie ma" pozostaje, P.


8yrs

Image chosen by user
Mamusiu, Twe święto, tak jak zawsze: dzieci niosły kwiatki. I od nas też. Michaś posadził Tobie begonie, a ja zapaliłem znicze na Twym grobie. Tylko płacz w radość nie mógł się zmienić.​Odpoczywaj Mamusiu, P.


9yrs

Image chosen by user
Mamusiu, 41-miesięcy minęło we środę. Pustki nikt nie wypełni, a łez nawet wiosna nie suszy. Znicze na Bluszczowej płoną na smutek, i tylko cisza, i tylko zaduma.. a wszystko przemija. Szkoda, Piotr


9yrs

Image chosen by user
Mamusiu, Chrystus zmartwychwst​ał, choć mija Wielkanoc. Pamięć wciąż nie zatarta.Brak Twych "Bożych ran" i nie z Twej ręki Baranek z masła. Mamusiu. czemu nie Ty? Dlaczego karta ta już zamknieta? I tylko na grobie świeczka? Oby nie zgasła.


9yrs

Image chosen by user
Mamusiu,na Bluszczowej w niedzielę płomyki chylił wiatr, łzy spadały na ziemię i trawa się zieleni. A Ciebie brak, choć prawie wiosna, P.


9yrs

Image chosen by user
"Szczęśliwy, kto sobie Patrona Józefa ma za Opiekuna". Mamusiu, to Twoje słowa, które dziś do mnie kierowałaś. Teraz cisza, a Twój Józio szlocha i nikt nie pamięta, P.


9yrs

Image chosen by user
Mamusiu, wiosna nadchodzi, a radości nie ma i Ciebie mocno brak. Znicze płoną, pamięć łzy wyciska. Żal, Mamusi, bo znów 26-ty, P.


9yrs

Image chosen by user
Mamusiu, przedwczoraj na Bluszczowej płakałem znów, jak bóbr i żal ogromny. Pamięć zawodzi. Stąd dopiero dzisiaj zapalam Ci kolejną świeczkę. Wieczne odpoczywanie​.​..P.


9yrs

Image chosen by user
Mamusiu, "Mędrcy świata, monarchowie.​.."jak co roku idą, sylwester minął i Nowy Rok nastał, a Ty tylko w pamięci. Żal, że tak, a nie inaczej się stało. Smutek, że nie może być inaczej, P.


9yrs

Image chosen by user
Mamusiu kochana, w Wigilię opłatek nie był Twą ręką łamany, a w poniedziałek łzy. Czwarte Święta bez Twego kolęd śpiewu i tylko żal i smutek."​Jezus malusieńki..​" P.


9yrs

Image chosen by user
Mamusiu,dziś mija 3-rok, gdy Ciebie brak. Jest żal, płacz i pustka. Na Bluszczowej płomyki pamięci i łzy w oczach. A także przekonanie, że nie będzie tak jak było. Szkoda. P.


9yrs

Image chosen by user
Mamusiu, to już trzy lata, a tak jakby wczoraj. Wciąż tu Ciebie brak. Żal i płacz pozostał, i pustka, i płomyki pamięci, i ogrom smutku. Ten dzień w kalendarzu to tylko ból, P.


9yrs

End of content

No more pages to load