Zygmunt Kiszakiewicz

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 19.09.2009
Dziennik Zachodni

Redakcja Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej
ze smutkiem zawiadamia, iż

17 września 2009 roku
w wieku 67 lat
zmarł
Redaktor Zygmunt Kiszakiewicz

Debiutował na naszych łamach pod koniec 1959 roku i był związany z naszą redakcją do ostatnich dni. W czasie swej niezwykle bogatej dziennikarskiej kariery współpracował także z mediami regionalnymi i ogólnopolskimi, w tym przede wszystkim z nieistniejącym już tygodnikiem Panorama. Był jednym z tych dziennikarzy, od których tekstów rozpoczynało się lekturę gazety – Czytelnicy cenili jego niepowtarzalny, pełen erudycji, styl wypowiedzi.
Był pierwszym polskim korespondentem publikującym relacje z imprez muzycznych w Cannes i targów MIDEM, podczas których przeprowadzał wywiady z najważniejszymi artystami świata. Wielokrotnie honorowano Go nagrodami: państwowymi, muzycznymi i dziennikarskimi.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 21 września 2009 roku (poniedziałek) o godz. 11 w kościele pod wezwaniem św. Józefa (Zabrze, ul. Roosevelta 104), po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu parafialnym przy ul. Czołgistów w Zabrzu.

Przyjaciele i koledzy
z redakcji

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Śp TW Ernest

Miki


4 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Zygmunt jestem zapalam światło na Twoim grobie kilka ray w tygodniu ciagle czegoś mi brak - rozmów z Tobą. Mirek też odszedł nasza paczka kruszy się... dla mnie gdzieś jesteś obok...

Tomasz Jagiełło


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Dla mnie ciągle żyjesz chodzbyś umarł

Wojtek Potocki


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Zygmunt kilka razy w miesiącu zapalam światło na Twoim pomniku bardzo brakuje mi Twojego towarzystwa, byłeś fajnym kumplem itp itp modlę się za duszę w niebie

Tomasz Jagiełło


5 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
Zygmunt w naszej pamięci ciągle żyjesz, to już 11 lat Ciebie nie ma, dla mnie to jest ciągle wczoraj.

Wojtek Potocki


6 l

Zygmunt to nie tak miało być - odszedłeś za wcześnie, ale zostawiłeś tyle pięknych wspomnień...

Wiesław Deska


7 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Wiesław Deska


12 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

henryk kędzierawski


15 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

lech lupinski


16 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia