Henryk Dalkowski

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 22.07.2014
Głos Wielkopolski

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś†p
Henryka Dalkowskiego

długoletniego Dyrektora X Liceum Ogólnokształcącego,
wspaniałego Pedagoga i Przyjaciela.

Rodzinie i Bliskim Zmarłego

składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy i Młodzież X LO

Plaża

Pani Poseł Bożenie Szydłowskiej,
Dyrekcji Filharmonii Poznańskiej,
Panu Antoniemu Hoffmannowi,
Przyjaciołom z Pro Sinfoniki,
Towarzystwu Przyjaciół Pro Sinfoniki im. A. A. Łuczaka,
artystom: Pani Annie Wachowiak i Panu Tomaszowi Orłowskiemu,
delegacji, współpracownikom i absolwentom X LO im. Przemysła II,
Przyjaciołom, Krewnym, Znajomym

serdeczne podziękowanie
za udział w uroczystościach pogrzebowych mojego Męża

ś†p
Henryka Dalkowskiego

składają

Żona i Rodzina

„Poznać tajemnice muzyki
to znaczy posiąść olbrzymi obszar wzruszeń i piękna…”
H. Dalkowski

Z żalem przyjęliśmy wiadomość, że 19 lipca 2014 r. zmarł

ś†p
Henryk Dalkowski

były dyrektor X Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu,
Honorowy Członek Pro Sinfoniki,
odznaczony Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis,
Przyjaciel dzieci, młodzieży, nauczycieli i artystów,
Człowiek wielkiej kultury i dobra.

Pogrzeb w piątek, 25 lipca, o godz. 12.45 na cmentarzu przy ul. Nowina, poprzedzi msza św. sprawowana o godz. 12.00 w kościele
pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Poznaniu przy ul. Nowina.

Rodzinie
składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Przyjaciele i wychowankowie
Młodzieżowego Ruchu Miłośników Muzyki Pro Sinfonika

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dnia 19 lipca 2014 roku zmarł, przeżywszy 93 lata,
nasz najukochańszy Mąż, Ojciec, Teść, Dziadek i Pradziadek

ś†p
Henryk Dalkowski

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w piątek 25 lipca 2014 roku
o godz. 12.00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza przy ul. Nowina 1.
Pogrzeb odbędzie się po mszy św. na miejscowym cmentarzu.

W smutku pogrążona
Żona z Rodziną

„Nie wszystek umrę”
Horacy

Z wielkim smutkiem żegnamy

ś†p .
Pana
Henia Dalkowskiego

Rodzinie
składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Iwona Chuchracka z rodziną

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika
Wieczny odpoczynek

Aldona z rodzina


3 l

W latach 1978-1981 był dyrektorem w X LO, gdy byłem w klasach I-III (profil biologiczno-​chemicz​ny). Wspaniały człowiek, przyjaciel młodzieży, zawsze bardzo wyrozumiały i serdeczny! R. I. P.

prof. n. dr hab. Dariusz Matelski (Poznań), historyk i archiwista


3 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
jan merkowski limanowa MBBolesnej 57 34-600 ja opiekuję się grobem henryka dalkowskiego 1908-1944 w limanowej.​byłto wysiedlony poznaniak


9 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Magdalena Sobkowiak X LO


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Barbara z 46 SP i X LO


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Zbigniew P.


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Katarzyna


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

J.O.


11 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia