Marek Wegner

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 21.06.2013
Głos Wielkopolski

"Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas”
– Georges Poulet

Składam szczere i serdeczne podziękowania w ostatnim pożegnaniu mojego męża

śp. mł. bryg. MARKA WEGNERA

Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie.
Dziękuję za wsparcie Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadierowi Wiesławowi Leśniakiewiczowi, Wielkopolskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wojciechowi Mendelakowi oraz jego Zastępcy st. bryg. Lechowi Janiakowi.
Dziękuję za przewodniczenie uroczystościom pogrzebowym oraz troskę: Jego Ekscelencji księdzu Biskupowi Seniorowi Bogdanowi Wojtusiowi, Krajowemu Kapelanowi Strażaków ks. bryg. Janowi Krynickiemu, Kapelanowi Strażaków Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz województwa kujawsko-pomorskiego ks. bryg. Zenonowi Rutkowskiemu, Wojewódzkiemu Kapelanowi Strażaków ks. prałatowi Romanowi Kubickiemu, kapelanom PSP i OSP: ks. Robertowi Nurskiemu, ks. Jackowi Orlikowi, ks. Wojciechowi Renowi, Proboszczowi Kościoła Garnizonowego w Gnieźnie ks. ppłk. Mariuszowi Stolarczykowi, Dyrektorowi Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Rościnnie ks. kan. Franciszkowi Jabłońskiemu, a także miejscowym duszpasterzom: ks. Proboszczowi Adamowi Kapce, ks. Wikariuszowi Rafałowi Hordikowi.
Bardzo dziękuję przyjaciołom, którzy byli ze mną w tych najtrudniejszych chwilach i dzielili smutek po odejściu mojego męża, a w szczególności: Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy bryg. Sławomirowi Kaczorkiewiczowi i jego małżonce Dorocie, Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej mł. bryg. Jarosławowi Kuderczakowi i jego małżonce Dorocie, Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Gnieźnie st. kpt. Krzysztofowi Kapcińskiemu i jego małżonce Sylwii.
Wyrażam wdzięczność za obecność i okazaną pomoc: Panu Tadeuszowi Tomaszewskiemu – Posłowi na Sejm RP, Wiceprzewodniczącemu Poselskiego Zespołu Strażaków, Wiceprzewodniczącemu Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP, Panu Pawłowi Arndt – Posłowi na Sejm RP, przedstawicielom władz samorządowych na czele ze Starostą Gnieźnieńskim Panem Dariuszem Pilakiem, Prezydentem Miasta Gniezna Panem Jackiem Kowalskim, pełniącym funkcję Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP powiatu gnieźnieńskiego, oraz Panią Marią Kocoń – Przewodniczącą Rady Miasta.
Składam szczególne podziękowania Pani Burmistrz Miasta i Gminy Czerniejewo Danucie Grychowskiej, Dyrektorowi Wydziału Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego Panu Markowi Kosmali, delegacji niemieckiej z powiatu Teltow-Fläming, przedstawicielom Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Komendantom Miejskim i Powiatowym z terenu woj. wielkopolskiego oraz wszystkim kolegom, koleżankom strażakom i pracownikom cywilnym PSP z całego kraju, przedstawicielom innych służb mundurowych, instytucji z terenu woj. wielopolskiego, przedstawicielom delegacji zagranicznych, emerytom i rencistom pożarnictwa, druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych (szczególnie z Czerniejewa, Niechanowa, Witkowa i Marzenina, a także darczyńcom wspomagającym OSP w Czerniejewie).
Wyrażam wdzięczność za przygotowanie uroczystości pogrzebowych i dołożenie wszelkich starań: Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie st. kpt. Bartoszowi Klichowi, funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie, Komendantowi Powiatowemu Policji w Gnieźnie insp. Arturowi Sobolewskiemu oraz Komendantowi Komisariatu Policji w Czerniejewie asp. sztab. Cezarowi Bednarkowi.
Jestem wdzięczna za uświetnienie uroczystości pogrzebowych Kompanii Honorowej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, pocztom sztandarowym, Orkiestrze Dętej OSP ze Słupcy.
Dziękuję za wspólne przeżywanie bólu i cierpienia oraz wsparcie rodzinie, koleżankom, kolegom, przyjaciołom mojego męża, mieszkańcom miasta i gminy Czerniejewo, firmie Misterium, a także wszystkim, których nie wymieniłam, a na to zasługują.
Składam również podziękowanie za liczne msze św., złożone wieńce i kwiaty.

Z poważaniem
Elżbieta Gronowska-Wegner

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika

Danuta i Jan Kulpińscy


12 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

MAŁGORZATA KOWALEWSKA Z MĘŻEM


12 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia