Eugenia Simm
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 28.08.2013
Głos Wielkopolski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 28.08.2013
Głos Wielkopolski
22 sierpnia 2013 roku zasnęła w spokoju,
przeżywszy 94 lata zasłużona dla Ojczyzny
ś + p
Eugenia Simm
zesłana na Syberię w 1941 roku.
Na zsyłce syberyjskiej niewolniczo budowała kolej transsyberyjską.
Szlakiem Armii Andersa wraz z mężem, późniejszym profesorem AM
Szczęsnym Maria Simm, wstąpiła do Brytyjskich Sił Zbrojnych
i uczestniczyła w walkach o Monte Cassino, świadoma represji
powróciła do ukochanego kraju.
Odznaczona m.in. Orderem Odrodzenia Polski, Polonia Restituta.
Pożegnamy Ją w dniu 30 sierpnia 2013 o godzinie 13.00
mszą w klasztorze oo. Dominikanów oraz o 14.30 pogrzebem
na cmentarzu Sołackim przy ul. Lutyckiej / Szczawnickiej,
o czym zawiadamia pogrążony w głębokim smutku
Syn z Rodziną
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
JOLANTA SZCZEPSKA,CZ. BANACH
12 l
Rodzina Masek
12 l
Zygmunt Langelaar Haga NL 18-0
12 l
Jola i Sławek Tyszkowscy
12 l
grazyna stankiewicz
12 l
Frans Schefferlie,Haga,Holandi
12 l
Krystyna i Ryszard Liminowicz
12 l
Małgorzata Jagielska
12 l
Barbara Berny Wrocław
12 l
Tommy Hellström, Malmö,Szwecja
12 l
Barbara Kukfisz, Haga, Holandi
12 l