STANISŁAW GAWRYCH

This was published in the following publications on 10.07.2012:
Express Bydgoski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 06.07.2012 r. zmarł mój kochany Mąż, Ojciec, Teść, Dziadek, Brat i Wujek

śp. STANISŁAW GAWRYCH

lat 80

Pogrzeb z mszą świętą odbędzie się dnia 11.07.2012 r. (środa) o godz. 12.45 na cmentarzu parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Ludwikowo w Bydgoszczy.

Pogrążona w smutku Rodzina

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user
<p>Cześć Stachu, sąsiedzie z tej samej strony ulicy. Ja z początkowej, Ty z jej krańca i z początkiem ul. Czerskiej (dzisiaj już nie istniejącej), gdzie wspólnie przechodziliśmy na drugą stronę pod nr 67 do jednej klasy najnowocześniejszej Szkoły Powszechnej w Bydgoszczy wybudowanej w 1934 roku, z C.O. i parkietem dębowym ułożonym w kostkę, po którym ślizgaliśmy się łobuzersko obuci w paputki, gdy Pan Nauczyciel na chwilę "spuścił swe oko" z nas obacwaj. </p><p>Lekcje przyrody żywej, odbywały się w takie upały jak ten dzisiejszy, na tarasie dachowym szkoły, na wolnym powietrzu z widokiem na Brdę i Riverę rekreacyjną, nowoczesną śluzę Kanału Noteckiego, Czyżkówko z widocznym szarym budynkiem Szkoły Powszechnej, do której mój starszy Brat, zabierał mnie przedszkolaka na lekcje do II- gej klasy, budowany kościół z czerwonej cegły p.w. Św. Antoniego z Padwy i pracującą "pełną parą" też z czerwonej cegły Papiernię, która swe ługi posiarczynowe utylizowała bezproblemowo we własnym zakresie, a tym samym, BYDGOSZCZ CAŁA od "Lewiny" aż do Mostu Królowej Jadwigi, miała jedno Wielkie darmowe Kąpielisko, to była frajda. Tylko żyć i nie umierać w II RP !</p><p>Naszą lekcyjną uwagę Stachu, skupialiśmy z Tarasu Szkolnego na żegludze po Brdzie, na płynące parostatki, berlinki i tratwy Flisaków, z których hasaliśmy do wody. Żegnaj i Spoczywaj w Bogu - FF z W-wy</p>

FF z W-wy


7yrs

End of content

No more pages to load