Zdzisław Żyliński
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 12.04.2013
Gazeta Pomorska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 12.04.2013
Gazeta Pomorska
W głębokim żalu i smutku żegnamy śp. Zdzisława Żylińskiego. Rodzinie i Bliskim najszczersze wyrazy współczucia składa ALODIA z RODZINĄ
Rozłąka jest naszym losem, spotkanie naszą nadzieją Dotknięci głębokim bólem zawiadamiamy, że dnia 08. kwietnia 2013 roku Bóg powołał do wieczności naszego wspaniałego Opiekuna i Przyjaciela, najdroższego Męża, Ojca, Teścia i ukochanego Dziadka śp. Zdzisława Żylińskiego Msza św. żałobna odprawiona zostanie dnia 13.04.2013 r. o godz. 13.00 w kościele parafii pw św. Józefa w Inowrocławiu. Po mszy św. eksportacja Zmarłego na cmentarz Imienia N.M.P. przy ul. Marcinkowskiego w Inowrocławiu. Pogrążeni w smutku Żona, Córka z Mężem i Wnuczka Autobus podstawiony będzie przy ul. Daszyńskiego
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Zdzisława Żylińskiego (1940-2013) urodzonego w Rakowie na Wileńszczyźnie, absolwenta Uniwersytetu Adam Mickiewicza w Poznaniu, nauczyciela fizyki w Liceum Jana Kasprowicza (1964-1971), wicedyrektora Liceum Marii Konopnickiej (1971-1977) i w latach 1977-2005 (najdłużej w dziejach szkoły) dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza. Przeprowadził Liceum przez trudne czasy wielkiego przełomu, dbał o wysoki poziom nauczania, organizował klasy autorskie, propagował współpracę w ramach Towarzystwa Szkół Twórczych, wspierał ruch olimpijski, sport i turystykę, inspirował badania nad dziejami szkoły i regionu. Wyróżniony m.in. Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i licznymi nagrodami resortowi Pozostanie na zawsze w naszej pamięci Rodzina Kasprowiczowska
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Zdzisława Żylińskiego Syna wileńskich Kresów Kujawianina z wyboru, który przez 28 lat pracy na stanowisku dyrektora Liceum Jana Kasprowicza położył wielkie zasługi dla kultywowania wspaniałych tradycji i utrzymania renomy szkoły, wykreowania współczesnego jej wizerunku oraz integracji wielopokoleniowej rodziny kasprowiczowskiej Niech spoczywa w pokoju! Przyjaciele ze Stowarzyszenia Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Zdzisława Żylińskiego byłego nauczyciela i wicedyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu Rodzinie Zmarłego wyrazy współczucia składają Dyrekcja i Nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu
Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci. Wisława Szymborska Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o Twoim odejściu, Zdzisławie. Odszedłeś od nas, ale pamięć o Tobie w nas pozostanie. Rodzinie naszego Kolegi Zdzisława Żylińskiego najszczersze wyrazy współczucia Wydział Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu oraz Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Wychowania Pozaszkolnego Powiatu Inowrocławskiego
Nie czas jest nam dany, ale chwila. Naszym zadaniem jest uczynić z tej chwili czas. Georges Poulet Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszego Przyajciela śp. Zdzisława Żylińskiego byłego dyrektora I LIceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu człowieka szlachetnego serca, prawego i skromnego Rodzinie Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają Zarząd i Pracownicy Drukarni POZKAL
Wszystkim, którzy towarzyszyli w ostatnim pożegnaniu drogiego nam śp. Zdzisława Żylińskiego, Wielebnym Księżom, Staroście Inowrocławskiemu, Przewodniczącemu Rady Powiatu Inowrocławskiego, Prezydentowi Miasta Inowrocławia, Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom, uczniom i absolwentom I LO im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, Dyrekcji i Nauczycielom II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, Wydziałowi Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu oraz Dyrektorom Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Wychowania Pozaszkolnego Powiatu Inowrocławskiego, Zarządowi i pracownikom Drukarni POZKAL, Lekarzom i pielęgniarkom I Oddziału Wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Inowrocławiu za niesienie ulgi w cierpieniu do ostatnich chwil życia, Chórowi Inowroclaviensis Cantas oraz organiście za piękną oprawę muzyczną mszy św., Zakładowi Pogrzebowemu p. Małgorzaty Matuszak, Przyjaciołom, Sąsiadom, Znajomym i Rodzinie za niesioną bezinteresowną pomoc, słowa otuchy i wsparcia, za modlitwę, liczne intencje mszalne oraz złożone wieńce i kwiaty z głębi serca płynące podziękowania składa ŻONA i CÓRKA z RODZINĄ
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
Agnieszka i Jacek
11 l
SPOCZYWAJ W POKOJU
13 l
Ola Gruszczyńska-Chałupka
13 l
WANDA
13 l
Franciszek Gruszczyński
13 l
Iwona
13 l
Bogdan
13 l
Halina i Antoni
13 l
Irena i Wojciech Kurczewscy
13 l
Irena i Wojciech Kurczewscy
13 l
Joanna J
13 l
Roman
13 l
Halina Kozłowska
13 l
Henryk Zimmer
13 l
Henryk Zimmer
13 l
Joanna i Andrzej Kokotowie
13 l
Uczennica
13 l
grażyna szutarska wychowanka
13 l
grażyna szutarska wychowanka
13 l
Wojciech G.
13 l