Z ogromnym
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 03.02.2012
Nowosci
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 03.02.2012
Nowosci
Z ogromnym żalem żegnamy
WISŁAWĘ SZYMBORSKĄ
polską noblistkę, poetkę,
laureatkę Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S.B. Lindego.
Zaszczyciła swoją sympatią Toruń i Getyngę, wspierając polsko-niemieckie pojednanie. Nagrodę im. Lindego otrzymała - w pierwszej edycji przyznawania tego wyróżnienia - wraz z Günterem Grassem w 1996 r. Nasze miasta złożyły Jej wówczas hołd jako jednej z najwybitniejszych poetek żyjących współcześnie, ale także najlepiej rozumianych. I taką pozostanie dla nas na zawsze.
Niech spoczywa w pokoju!
Nadburmistrz Getyngi
Wolfgang Meyer
Kapituła Nagrody im. Samuela Bogumiła Lindego
Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia