Marian Przykucki
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.10.2009
Głos Wielkopolski
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 24.10.2009
Głos Wielkopolski
Z wielkim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Filistra Honoris Causa
ś + p
Arcybiskupa Mariana Przykuckiego
(1924-2009)
Człowieka, od którego uczyliśmy się być dobrymi chrześcijanami
Rodzinie
składamy wyrazy współczucia i łączności w bólu
Korporacja Akademicka Masovia
Pogrążeni w smutku żegnamy naszego Krewnego i Przyjaciela
ś+p
księdza Arcybiskupa
Mariana Przykuckiego
którego powołał Pan 16 października 2009 r.
Uroczystości pożegnania odbędą się w Katedrze w Szczecinie 23 października 2009 r. o godz. 11.00.
Pozostaniesz w naszych sercach i pamięci na zawsze.
Rodzina Górnioków, Soleckich, Wiechciów i Traczów
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 16 października 2009 roku
w wieku 85 lat zmarł
ś+ p
ks. abp Marian Przykucki
absolwent Liceum św. Marii Magdaleny w Poznaniu (matura 1945 r.),
zasłużony i honorowy członek Stowarzyszenia Wychowanków naszej Szkoły.
Ksiądz Marian Przykucki po święceniach kapłańskich w 1950 r. piastował różne funkcje kościelne:
od 1973 r. był biskupem pomocniczym archidiecezji w Poznaniu, od 1978 r. biskupem
ordynariuszem chełmińskim w Pelplinie, a od 1993 r. jako arcybiskup był ordynariuszem
diecezji szczecińsko-kamieńskiej w Szczecinie.
Do końca życia był związany z naszą Szkołą, interesował się jej problemami
i osiągnięciami, często uczestniczył w zebraniach i spotkaniach koleżeńskich.
Odszedł wybitny Absolwent, serdeczny Kolega i Kapłan zawsze oddany i życzliwy ludziom.
Rodzinie Zmarłego
wyrazy głębokiego współczucia
składają
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, pracownicy i młodzież Liceum Ogólnokształcącego
św. Marii Magdaleny w Poznaniu oraz wychowankowie i koledzy z ławy szkolnej.
Msza św. w intencji ks. abp. Mariana Przykuckiego zostanie odprawiona 2 XI 2009 r.
o godz. 13.45 w kościele oo. Franciszkanów przy placu Bernardyńskim w Poznaniu.
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia