Z głębokim
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 02.01.2013
Nowiny
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 02.01.2013
Nowiny
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ARCYBISKUPA SENIORA IGNACEGO TOKARCZUKA Niezłomnego biskupa, świadka wiary, budowniczego Kościoła w czasach PRL i twardego przeciwnika władzy komunistycznej. W latach 70-tych i 80-tych XX wieku abp Tokarczuk zaangażował się jako duszpasterz opozycji demokratycznej KOR, ROPCiO i NSZZ "Solidarność". 2 czerwca 1991 roku Jan Paweł II mianował biskupa Tokarczuka arcybiskupem a 25 marca 1992 roku ustanowił metropolitą przemyskim. 3 maja 2006 roku abp Tokarczuk został odznaczony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Orderem Orła Białego. Wyrazy najgłębszego współczucia dla Duchowieństwa i Wiernych z modlitwą o pokój duszy Andrzej Matusiewicz Senator RP
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia