'Wujek- Śląsk' Górnicy z Kopalni
This was published in the following publications on 25.09.2009:
Ruda Ślaska
This was published in the following publications on 25.09.2009:
Ruda Ślaska
"Tułaczka moja już dobiegła kresu, dla moich oczu słońce ziemi zgasło. W Tobie, mój Panie, znajdę spokój wieczny. Ty będziesz dla mnie niegasnącym światłem". Łączymy się w bólu i cierpieniu z Rodzinami Ofiar tragedii w KWK "Wujek" Ruch Górniczy "Śląsk". Każda śmierć dramatyczna i niespodziewana stawia przed nami pytania bez odpowiedzi. Słowo "dlaczego?" odbija się od kopalnianej czeluści i pozostaje bez odpowiedzi. Kopalnia zawsze była tajemnicą, dlatego zjeżdżający w dół oddają swoje życie w opiekę św. Barbary. Dzisiaj dziękujemy Jej za uratowanych i prosimy o wiarę, że Bóg wie, co czyni i nawet, gdy dopuszcza takie zło, to po to, aby z niego dobro wyprowadzić. Andrzej Stania, Prezydent Miasta Ruda Śląska
End of content
No more pages to load