Krystyna Remiszewska

Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 12.03.2013
Dziennik Bałtycki

Z wielkim smutkiem żegnamy zmarłą 8 marca 2013 r.


Kpt. Krystynę Remiszewską
Gdyniankę
Jedną z trzech pierwszych kobiet-kapitanów jachtowych,
członkinię Yacht Klubu Polski, a następnie Jacht Klubu Morskiego „Gryf”,
w którego Kole Seniorów do ostatniej chwili uczestniczyła.
Lata wojny spędziła w Krakowie,
w tym niemal trzy w hitlerowskim więzieniu przy ulicy Montelupich.
Po powrocie do Gdyni od pierwszego momentu włączyła się
w odbudowę jachtów i działalność żeglarską,
zaszczepiając też żeglarskiego bakcyla najmłodszej siostrze Teresie.

Dzielna, odważna i bardzo skromna.
Wspaniały Człowiek.


Bliskim

składamy najserdeczniejsze wyrazy współczucia i żalu.

Przewodniczący Rady Miasta
Stanisław Szwabski
Prezydent Gdyni
Wojciech Szczurek

Pogrzeb Krystyny Remiszewskiej odbędzie się na cmentarzu Witomińskim
w środę 13 marca 2013 r. o godz. 13.00.
Poprzedzi go msza św. w kościele NMP
przy ul. Świętojańskiej (godzina 12.00).

Plaża

Napisz wspomnienie

Możesz dodać wideo, obrazek lub zapalić świeczkę.

Wprowadź wiadomość

Wstaw link z YouTube

Możesz skopiować url filmu na YouTube i wkleić go w ramce poniżej.

Wideo będzie wyświetlane w Twoim komentarzu i możliwe do odtworzenia przez innych.

Podaj link z YouTube

FileName

Dodaj obrazek
Wybierz plik z komputera lub przeciągnij go i upuść tutaj
Wielkość pliku nie może przekraczać 8 MB i musi być jednym z następujących formatów: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Wybierz świeczkę

Zostań powiadomiony

Wpisz poniżej swój adres mailowy jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o świeczkach i wiadomościach zamieszczonych na stronie tego anonsu.

Obrazek wybrany przez użytkownika

Mantvydas Juozapavičiu​s


11 l

Obrazek wybrany przez użytkownika
<p>Kondolencje</p> <p>Droga Danusiu,</p> <p><span>wyrazy głębokiego współczucia z powodu odej<span>ś</span>cia Twojej Cioci sk<span>ładam Tobie i Twojej rodzinie w imeniu mojej mamy i swoim. Mama zawsze wspomina p. Krystyn<span>ę </span></span></span><span>w wielk<span>ą sympati<span>ą. Ciocia by</span></span><span>ła </span>bardzo lubianym i szanowanym cz<span>łowiekiem. By<span>ła dobr</span></span><span>ą kole</span><span>żank</span><span>ą i swietn<span>ą szefow<span>ą i b</span></span></span><span>ędzie Jej bardzo brak,</span></span></p> <p>Emilia i Urszula Kucharskie.</p>


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Emilia Kucharska z corkami


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Mitka i Jerzy Kaźmierczako​wie


13 l

Obrazek wybrany przez użytkownika

Witek


13 l

Koniec zawartości

Nie ma więcej stron do wyświetlenia