Radomir Reszke
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 06.12.2012
Gazeta Wrocławska
Opublikowane w następujących tytułach w dniu: 06.12.2012
Gazeta Wrocławska
Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż w dniu 2 grudnia 2012 r. zmarł
Ś+P
prof. Radomir Reszke
(26.X.1920 r. – 2.XII.2012 r.)
Nestor środowiska wrocławskich artystów muzyków, ceniony dyrygent i kompozytor, wieloletni pedagog Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, wychowawca wielu pokoleń młodzieży akademickiej, inicjator i wieloletni działacz wielu stowarzyszeń twórczych, niestrudzony popularyzator sztuki muzycznej, laureat szeregu nagród, odznaczeń państwowych i resortowych, członek honorowy wielu organizacji.
W Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu ŚP. Pan Profesor Radomir Reszke pracował od roku 1956, przechodząc kolejne szczeble awansu akademickiego od stanowiska wykładowcy do stanowiska profesora nadzwyczajnego.
W latach 1968-1975 oraz 1978-1981 pełnił funkcję dziekana ówczesnego Wydziału Wychowania Muzycznego, w latach 1972-1981 kierował pracami ówczesnej katedry Wychowania Muzycznego, a w latach 1984-1985 pełnił funkcję kierownika Instytutu Muzykoterapii.
W osobie Pana Profesora Radomira Reszke wrocławskie środowisko muzyczne żegna wybitnego artystę i pedagoga, ale nade wszystko Człowieka wielkiego umysłu i serca.
Pan Profesor Radomir Reszke pozostanie na zawsze w naszej pamięci jako prawy, szlachetny i niezwykle skromny Człowiek.
Cześć Jego pamięci.
Msza święta żałobna odbędzie się w dniu 8 grudnia 2012 r., o godz. 12.30, w kościele pod wezwaniem św. Klemensa Dworzaka, al. Pracy 26. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14.00 na cmentarzu przy ul. Grabiszyńskiej.
Rodzinie Pana Profesora składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Rektor i Senat
Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego
we Wrocławiu
Koniec zawartości
Nie ma więcej stron do wyświetlenia
edward Reszke
11 l
teresa polańska
13 l
krystyna Płaczek
13 l
Krystyna i Aleksander Ostrowsc
13 l