ks. Eugeniusz Mitek

This was published in the following publications on 16.09.2013:
Gazeta Wrocławska

<p style="text-align:center">Z głębokim żalem zawiadamiamy,<br />że dnia 12 września 2013 r. odszedł<br />od nas</p>
<p style="text-align:center"><strong>Ś+P</strong><br /><strong>Ks. prof. dr hab.</strong><br /><strong>Eugeniusz Mitek</strong></p>
<p style="text-align:center">Msza święta żałobna zostanie odprawiona dnia 17 września 2013 r. (wtorek)<br />w Katedrze Wrocławskiej o godz. 14.00.</p>
<p style="text-align:center">Uroczystości pogrzebowe odbędą się po Mszy świętej.<br />na cmentarzu św. Wawrzyńca<br />przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu.</p>
<p style="text-align:center">R.I.P.</p>

Z głębokim żalem zawiadamiamy,
że dnia 12 września 2013 r. odszedł
od nas

Ś+P
Ks. prof. dr hab.
Eugeniusz Mitek

Msza święta żałobna zostanie odprawiona dnia 17 września 2013 r. (wtorek)
w Katedrze Wrocławskiej o godz. 14.00.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się po Mszy świętej.
na cmentarzu św. Wawrzyńca
przy ul. Bujwida 51 we Wrocławiu.

R.I.P.

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

paulina Dołhań


12yrs

Image chosen by user

URSZULA SZOT


12yrs

Image chosen by user

Małgorzata Legierko


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user
<p>Modlitwa w intencji zmarłych...,</p> <p><span>Sekretarz Generalny PWT, ks. dr Grzegorz Sokołowski przewodniczył 4 listopada Mszy św. w intencji zmarłych Profesorów, Studentów i Pracowników Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu. Uczestnicy Eucharystii powierzali Bogu szczególnie duszę zmarłego we wrześniu br. śp. ks. prof. Eugeniusza Mitka.</span></p> <p>źródło: www.pwt.wroc.pl</p>


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user
<p>Zdjęcia...</p> <p>uzyskane dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza doktora Wojciecha Gryglewicza.</p>


12yrs

Image chosen by user
<p>"Miesięcznica" śmierci ś.p. Ks. prof. zw. dr hab. Eugeniusza Mitka</p> <p><span>"Miesięcznica", "Rocznica" dla nas żyjących w doczesnym świecie to kolejne etapy zbliżania się do spotkania z Najbliższymi w wieczności. Ufamy Wszechmogącemu Bogu w Trójcy Świętej Jedynego, że tam w wieczności będziemy z Nim "twarzą w Twarz" i że będziemy cieszyć się sobą nawzajem.</span></p>


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

czeslaw paradowski- ministrant


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user
<p>Wspomnienie Gościa Wrocławskiego</p> <h4><span>Odszedł człowiek o wielkim sercu</span></h4> <p><strong><span>Ponad 100 kapłanów pod przewodnictwem biskupa świdnickiego Ignacego Deca żegnało zmarłego ks. prof. Eugeniusza Mitka. W pogrzebie uczestniczyli także bp Antoni Długosz oraz bp Andrzej Siemieniewski.</span></strong></p> <p><span>Żegnając zmarłego księdza profesora ordynariusz świdnicki nazwał go człowiekiem o wielkim umyśle i dobrym sercu. W czasie uroczystości wielokrotnie przypominano dokonania naukowe wrocławskiego kapłana. Zwrócono także uwagę na jego wrażliwość na ludzi biednych. – Wielokrotnie jeździłem z księdzem profesorem do wielodzietnych rodzin czy biednych parafii, które on materialnie wspierał – mówił ks. prof. Piotr Sroczyński, uczeń zmarłego.</span></p> <p><span>Śp. ks. prof. Mitek urodził się w Samborze, w diecezji przemyskiej 17 maja 1935 r. Po II wojnie światowej, na skutek przesunięcia granicy państwowej zamieszkał z rodziną w Przemyślu. Tu ukończył szkołę podstawową i średnią. W tym czasie był ministrantem w parafii katedralnej. Egzamin dojrzałości złożył w 1954r. Po maturze udał się do Wrocławia i rozpoczął studia w Wyższym Seminarium Duchownym, świecenia kapłańskie przyjął we Wrocławiu w 1959 r. Przez pierwsze dwa lata był wikariuszem w Wałbrzychu na Białym Kamieniu u św. Jerzego, a później we Wrocławiu u św. Bonifacego. Następnie został skierowany na studia do Lublina (KUL).</span></p> <p><span>Studiował psychologię (mgr 1964), pedagogikę (dr 1970). Po magisterium powrócił do Wrocławia i zajmował się duszpasterstwem ministrantów w parafii św. Bonifacego. Tu prowadził eksperyment pedagogiczny, a jego wyniki posłużyły do napisania pracy doktorskiej, w tym czasie pod jego opieką było ok. 300 ministrantów pochodzących ze szkół podstawowych, średnich, studenci, a także młodzież pracująca. Po doktoracie przyjął obowiązki proboszcza w parafii pw. św. Wawrzyńca przy ul Bujwida 51 we Wrocławiu. Funkcję tę pełnił przez pięć lat. W tym czasie rozpoczął zajęcia dydaktyczne jako wykładowca w Pomaturalnym Studium Katechetycznym. Prowadził zajęcia w Studium Katechetycznym z zakresu psychologii, katechetyki pedagogiki i historii wychowania. Jako adiunkt przy katedrze Pedagogiki i Katechetyki prowadził seminaria naukowe dla magistrantów i doktorantów. Równocześnie publikując własne artykuły pod kątem habilitacji. Kolokwium habilitacyjne złożył w Krakowie PAT (1989). Jest autorem 224 artykułów i 14 książek. Większość publikacji dotyczyła tematyki pastoralnej, wśród nich najbardziej znane to: „Pedagogika dla teologów", „Eucharystia w katolickim wychowaniu", „Wychowanie katolickie w szkole i w domu", „W kręgu katolickiej pedagogiki", „Zatroskanie o prawdziwą autoedukację" i „Lektor".</span></p> <p><span>Jako pracownik naukowy wypromował 330 magistrów, 55 licencjuszy rzymskich, 20 doktorów. Przez 30 lat prowadził kursy lektorskie dla ministrantów miasta Wrocławia i ustanowił ponad 1200 lektorów. Był katechetą w szkołach podstawowych i średnich, wykładowcą w Studium Katechetycznym we Wrocławiu i Wałbrzychu, w Seminarium Duchownym i na Wydziale Teologicznym, a także w Wyższej Szkole Wojskowej. Otrzymał tytuł Kapelana Honorowego Jana Pawła II (1990), medale za zasługi dla rozwoju i działalności PWT (2003) i Polskiego Towarzystwa im. Janusza Korczaka w Warszawie (2006) oraz wiele dyplomów.</span></p> <p><span>Ks. Rafał Kowalski</span></p> <p><span><a href="http://wroclaw.gosc.pl/doc/1710074.Odszedl-czlowiek-o-wielkim-sercu" rel="nofollow" title="http://wroclaw.gosc.pl/doc/1710074.Odszedl-czlowiek-o-wielkim-sercu">Gość Wrocławski</a></span></p>


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

Image chosen by user

ziw


12yrs

End of content

No more pages to load