Marian Piskorski

This was published in the following publications on 15.05.2012:
Głos Koszaliński

<p>Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 maja 2012 roku zmarł nasz Ukochany Mąż, Tatuś, Dziadziuś, Pradziadek oraz Brat śp. Marian Piskorski Msza Św. zostanie odprawiona w dniu 16 maja 2012 roku o godzinie 13.00 w Kościele Parafialnym w Świeszynie. Ceremonia pogrzebowa po Mszy Św. na cmentarzu w Świeszynie. Pogrążona w smutku rodzina.</p>

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 14 maja 2012 roku zmarł nasz Ukochany Mąż, Tatuś, Dziadziuś, Pradziadek oraz Brat śp. Marian Piskorski Msza Św. zostanie odprawiona w dniu 16 maja 2012 roku o godzinie 13.00 w Kościele Parafialnym w Świeszynie. Ceremonia pogrzebowa po Mszy Św. na cmentarzu w Świeszynie. Pogrążona w smutku rodzina.

Beach

Write a greeting

You can add a video, upload an image or light a candle.

Please enter a message

Insert a link from YouTube

You can go to a video on YouTube, copy the URL and paste it in the box below.

The video will be displayed on your comment, allowing others to play it.

Please insert a link from YouTube

FileName

Please upload an image
Select file from your computer or drag and drop it here.
The file size must not exceed 8 MB and must be one of the following formats: .jpg,.jpeg,.png,.gif
Please select a candle

Get notified

Enter your email below if you would like to be notified when a greeting is posted on this memorial page.

Image chosen by user

EB


14yrs

Image chosen by user

Agnieszka


14yrs

Image chosen by user
<p>Tato</p> <p><em>To nie prawda, że Cię nie ma.... Tato!<br />Zostałeś u jednych w sercu,<br />u drugich w pamięci,<br />a innym zasmuciłeś dodatkowo duszę.<br />Odszedłeś tam, gdzie cisza i spokój.... Tato!<br />Odszedłeś do znajomych, kochanych,<br />za którymi tęskniłeś!<br />Czy byłeś gotów do tej podróży?<br />Zobacz jak Iwka za Tobą płacze....​Dziadzius​iu!<br />Jak bardzo chcemy Cię teraz słuchać,<br />rozumieć.<br />Jak ważne są dla nas Twoje skargi, te nieczytelne, niejasne do wczoraj.<br />Swoim odejściem Tato, zrobiłeś mnie dorosłą.<br />To nic, że mam lata dorosłe.<br />Byłeś Ty, a ja byłam Twoim dzieckiem.<br />Musiałeś odejść, a mnie zostawić z trudami reszty życia.<br />Wołałeś mnie do Siebie wieczorem, </em></p> <p><em>resztką sił uniosłeś rękę na pożegnanie-"Bidulku"​​!<br />Patrz ,a ja "głucha" nic nie wiedziałam - że ostatnie.<br />Przygotuj tam miejsce, na nasze spotkanie.<br />Weź mnie do Siebie - będę Ci służyła, jak tutaj.<br />Nieczęsto ,nieśpiesznie, ale z oddaniem!</em></p>


14yrs

Image chosen by user
<p>Tato,</p> <h5>Umarłeś, nie wspominając wcześniej,<br />Zapewne boleśnie....<br />Bo jak inaczej ? Śmierć boli.<br />Pewnie myślałeś, że to nic nie zaboli ?<br />Ale jak choroba boleć nie może ?<br />Śmierć położyła Cię na swe łoże...<br />Cóż.... To chyba przeze mnie,<br />Ale zrobiłeś to dumnie...<br />Zawszę będę Cię pamiętać,<br />A gdy to będziesz czytać<br />Pamiętaj, że masz córkę<br />I pamiętaj, że zawsze może Ci zrobić taką jak dawniej laurkę.</h5>


14yrs

Image chosen by user
<p>;</p> <p>Trzeci tydzień, Tato...</p>


14yrs

Image chosen by user
<p>Dla Ciebie, Tato</p> <p>Nie należy chować zmarłych dwa razy: pod kwiatami i w sercach. Ale trzeba budzić ich do życia obok nas, wokół rzeczy, które oni kochali i które my kochamy. I na magiczne wezwanie imion, dat i wspomnień, będą z nami żywi – w nas i dla nas. Nie opłakuj ich próżnymi łzami, ale przywołaj ich dobrymi uczynkami. Nie oświecaj ich wotywnymi lampami, ale oświetlaj ich miłością. Ciała należy chować pod ziemią, a dusze wychwalać w świetle.<em> N. Salvaneschi.</em></p>


14yrs

Image chosen by user
<p>;</p> <p>77 lat i 4 miesiące, Tato.</p>


14yrs

Image chosen by user
<p>:</p> <p>Dziś Dzień Dziecka...</p> <p>pierwszy bez Ciebie...</p>


14yrs

Image chosen by user
<p>to już 18 dni</p> <p>Smutne oczy moje,łzy płyną.<br />Serce płacze.</p> <p>Tato, już Cię nie zobaczę.<br />Nie uśmiechniesz się,nie przytulisz.<br />Twa ręka mych włosów nie głaszcze.<br />Na wieki zamknięte Twe powieki.<br />Nad grobem Tato stoję.<br />Żal,dusza wyje,krtań ściska,<br />jak pętla szyję.<br />Tato, jesteś w niebie.</p> <p>Tato, brakuje mi Ciebie.<br />Twych rozmów,gestów,​śmiec​hu.<br />Tato wiele bym dała,<br />by usłyszeć Twój głos, śmiech.<br />Dotknąć Twój siwy włos.<br />Zobaczyć Twą zamyśloną twarz.<br />pochyloną postać.<br />Ciemna mogiła Cię przykryła.<br />W sercu obraz zostawila.<br />Czas się zatrzymał.<br />Nad grobem Tato stoję.<br />Ja i serce moje.<br />Tato, brakuje mi Ciebie.<br />Z Tobą rozmowy snuję.<br />Pamiętam Tato jak ze mną mówiłeś.<br />W Tobie i z Tobą żyję.<br />Pustkę zostawiłeś.<br />Tajemnice zabrałeś.<br />Życie kochałeś.<br />POWIEDZ DLACZEGO?<br />CISZA, ODPOWIEDZI BRAK.<br />ODSZEDŁEŚ BEZ SŁOWA POŻEGNANIA.</p> <p>Był tylko gest ręką do każdego.</p> <p><br />Zapalam lampkę na Twym grobie.<br />NIGDY NIE ZAPOMNĘ O TOBIE.</p>


14yrs

Image chosen by user
<p>Dla Taty</p> <p><span>Mówię do Ciebie z nadzieją w sercu,<br />Że wciąż jesteś przy mnie... ale Cię nie ma<br />Wiesz Tato... w życiu różnie bywa<br />Los nie szczędzi trosk, tylko łez przybywa.<br />Mówiłeś coś?... nie dosłyszałam...<br />Straciłam Cię Tato, za mało kochałam<br />Stoję przy grobie, napisów nie widzę<br />Dziwna mgła w oczach - płakać się wstydzę<br />Czy tam w górze jesteś szczęśliwy?<br />Poszedłeś na rajskie niwy?<br />Wiesz tato...<br />Dla ojca - tak cicho odszedł.<br /></span></p>


14yrs

Image chosen by user
<p>*</p> <p>Już nigdy nie usłyszę "Małgosia",</p> <p>tylko Ty tak do mnie mówiłeś...</p> <p>noc czarna cieniem się kładzie,</p> <p>już nigdy mnie nie zawołasz,</p> <p>nie będzie "Małgosi z Piotrusiem".</p> <p>Już nigdy. Uwierzyć nie chcę,</p> <p>pożegnać się z Tobą nie umiem,</p> <p>bądź ze mną, nie odchodź Tato,</p> <p>bardzo Cię potrzebuję...</p> <p>Czekam na sen...</p>


14yrs

Image chosen by user
<p>*</p> <p>Iwonka tak bardzo tęskni za Tobą...</p>


14yrs

Image chosen by user
<p>*</p> <p><span>Żył długo i względnie spokojnie<br />po trudnym dzieciństwie koszmarze wojny<br /></span></p> <p><span><br />I nadszedł<br />ten dzień który miał przecież<br />nigdy nie nadejść<br />we śnie w nieświadomości<br />w jasności słonecznego poranka<br />mały bardzo słaby człowiek<br />nie miał nawet sił aby wymówić<br />to jedno<br />oczekiwane przez wszystkich<br />słowo<br />patrzył tylko błagalnie w oczy<br />i szukał<br />kochających go dłoni.</span></p> <p><span> Żyłeś tylko w moim strachu<br />Ojcze<br />dzisiaj dopiero ułożyłeś się<br />wygodnie<br />w moim sercu i drzemiesz sobie<br />uśmiechając się łagodnie<br />jak zwykłeś to robić kiedyś po obiedzie<br />w naszym domu.</span></p>


14yrs

Image chosen by user
<p>Maj</p> <p>Wiosna zdążyła na maj,</p> <p>zieleń ukryta w dłoniach,</p> <p>wypuszcza swoje listki trawa zielona.</p> <p>I zieleń jak co roku,</p> <p>może bardziej zielona nawet,</p> <p>w stawie wiatr się przegląda,</p> <p>czesze włosy trawie.</p> <p>I drzewa zielenią już żyją,</p> <p>bociany w gnieździe klekoczą,</p> <p>wszystko do życia powstało,</p> <p>Tata nie przyjdzie, nie zawoła...</p>


14yrs

Image chosen by user
<p>*</p> <p>"Małgosia" - mówiłeś Tato,</p> <p>powiedz tak do mnie jeszcze,</p> <p>odezwij się, bardzo proszę,</p> <p>skowronek, pszczoły, świerszcze.</p> <p>"Małgosia" - powiedz tak do mnie,</p> <p>zawołaj z błękitu nieba,</p> <p>przez pola, łąki do Ciebie</p> <p>pobiegnę, jeśli trzeba...</p>


14yrs

Image chosen by user

Małgosia


14yrs

Image chosen by user

Małgosia


14yrs

Image chosen by user
<p>*</p> <p>To już 11 dni...</p>


14yrs

Image chosen by user
<p>Tak bardzo tęsknię...</p> <p>Dzieli nas tylko letnie powietrze</p> <p>i powiew wiatru tak słodki wreszcie</p> <p>To mówi wszystko: Twych oczu spojrzenie</p> <p>takie przeciągłe trwa chwil tak niewiele</p> <p>A w ustach Twoich słowa są szeptem</p> <p>takim odległy, tak bardzo lekkim</p> <p>A Twoje myśli ciągle zagadką</p> <p>tak tajemniczą, tak wiele wartą</p> <p>Uśmiech Twój tylko dla mnie przeznaczony</p> <p>tak bardzo nieśmiały, taki niewinny</p> <p>I patrząc znowu w Twe oczy błękitne</p> <p>znikają chmury, a wszystko kwitnie...</p>


14yrs

Image chosen by user
<p>Tato,</p> <p><span>Chciałam Cię obronić<br />Chciałam ustrzec Cię od zła<br />W obliczu choroby<br />Stanęłam bezradna<br />Medycyna ma swoje granice<br />Moja miłość nie </span></p>


14yrs

Image chosen by user
<p>Tato,</p> <p><span>Przychodzi tak cicho, bez słowa<br />nie mówi nic wcale, nie wita się.<br />Zakrywa ci serce jak woal<br />tak ciemny, że światło znika gdzieś.<br />Powoli wygasza się radość,<br />bo on wolno spycha ją gdzieś w cień.<br />Przez uczuć twych gna esplanadą<br />i gasną kolory w jasny dzień.<br />Szarością przyćmiewa spojrzenie,<br />twój uśmiech w popłochu znika gdzieś<br />i gdzie się ukrył już nie wiesz,<br />nie szukasz go i poddajesz się.<br />Ten stan to jak letarg co nagle<br />ogarnął całego życia sens </span></p>


14yrs

Image chosen by user

Małgosia


14yrs

Image chosen by user
<p>Tato,</p> <p>to już tydzień...</p> <p>kwiaty już zwiędły na grobie...</p> <p>skowronek śpiewa na drzewie...</p> <p>rozmawiam...</p> <p>i tylko cisza...</p> <p>i tylko ścisk w gardle...</p>


14yrs

Image chosen by user

Małgosia


14yrs

End of content

No more pages to load